Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Zalety rynku pierwotnego - Czy warto kupić mieszkanie od Dewelopera?

« Przejdź do listy postów

Zastanawiasz się nad kupnem nowego mieszkania? Nie wiesz, jednak czy szukać ofert prywatnych i nabyć nowe lokum od wcześniejszego właściciela, czy sięgnąć po ofertę dewelopera budowlanego i być pierwszym gospodarzem swojego „M”? Mieszkania dostępne na rynku pierwotnym często wcale nie są droższe od tych, które można nabyć od osób prywatnych, posiadają jednak wyższe standardy. Przeczytaj nasz artykuł blogowy i poznaj rozwiązanie bardziej dostosowane do Ciebie i do Twoich potrzeb!

Mieszkania dostępne na rynku pierwotnym

rynek pierwotny - nowe mieszkania pod Warszawą - Deweloper budowlany

Zanim zaczniesz szukać mieszkania na rynku pierwotnym, zapoznaj się z opiniami na temat deweloperów, którzy prezentują swoje oferty. Część informacji, które tam znajdziesz zapewne będzie „sztucznie” wygenerowana, czyli jej autorami będzie firma zajmująca się marketingiem lub (w przypadku niepochlebnych wpisów) – nieuczciwa konkurencja. Bez problemu jednak po wnikliwym zapoznaniu się z kilkoma opiniami na temat danego dewelopera, odróżnisz prawdziwe wpisy. Zawsze możesz również zasięgnąć rady znajomych, którzy być może niedawno dokonali zakupu mieszkania na rynku pierwotnym albo znają kogoś, kto właśnie tak zrobił.

 

Dzięki temu, że nie zdecydujesz się na zakup nowego mieszkania z niezaufanego źródła, będziesz miał pewność, że cały proces przebiegnie sprawnie i bezproblemowo. Jako deweloper budowlany, który od wielu lat aktywnie działa w branży, polecamy również sprawdzenie standardów wykończenia innych inwestycji danego inwestora. Krótko mówiąc, jeżeli dany deweloper wcześniej wybudował już jakieś osiedle mieszkaniowe, udaje się tam w weekend i sprawdź, jak wygląda. Wówczas możesz również zasięgnąć opinii mieszkańców, których spotkasz.

 

Deweloper, który chce zaprezentować swoją inwestycję oraz nie ma nic do ukrycia, organizuje drzwi otwarte, podczas których oprowadza po swojej inwestycji, a także (bardzo często) prezentuje atrakcyjne promocje. Zrobiliśmy tak w przypadku naszej inwestycji – Osiedla Platinum w Grodzisku Mazowieckim. Dzięki temu wielu z naszych obecnych Lokatorów, mogło zobaczyć, co możemy zaoferować oraz jaki klima panuje w naszym kompleksie mieszkaniowym.

To „dziura w ziemi” czy moje przyszłe mieszkanie?

Wielu deweloperów organizuje sprzedaż mieszkań w dopiero co rozpoczętej inwestycji. Wówczas dla osoby zainteresowanej wygląda to odrobinę przerażająco. Ktoś kupuje mieszkanie zanim zobaczy fundamenty budynku... Jeżeli jednak sprawdziłeś wcześniej rzetelność danego inwestora oraz zadbałeś o odpowiednie zapisy w umowie mieszkaniowej, nie musisz się o nich obawiać. Mieszkania udostępnione w tak zwanej „przedsprzedaży” mają często niższe ceny od lokali prezentowanych po zakończeniu inwestycji. O powszechności tego zjawiska może świadczyć fakt, że na niektórych osiedlach, jeszcze przed ich wykończeniem, brakuje wolnych mieszkań.
 

My rozpoczynamy drugi etap budowy Osiedla Platinum, którego pierwsza część od dawana oddana jest do użytku usatysfakcjonowanym Lokatorom. Jeżeli więc jesteście zainteresowani zakupem rozkładowego mieszkania pod Warszawą – zapraszamy do Grodziska Mazowieckiego!