Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Zalety mieszkania w bloku

« Przejdź do listy postów

Z podanej liczby procentowej wyodrębnia się dodatkowo około 43% Polaków, którzy zamieszkują większe domy wielorodzinne, natomiast 10% z całej puli, to lokatorzy mniejszych, zaledwie kilkurodzinnych bloków. Tę przewagą dodatkowo najłatwiej potwierdzić wśród młodych ludzi. To większość z nich coraz rzadziej marzy o budowie własnego domu i wybiera niezależnie mieszkanie.

Co zatem przyciąga nas do osiedli w blokach? Jako doświadczony developer w sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym, wiele na ten temat wiemy i dlatego postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. 

Wygodne mieszkania w Grodzisku Mazowieckim

aranżacja mieszkania - oferta mieszkań developera

Źródło zdjęcia: https://pl.pinterest.com/pin/ 151433606199459846/

Mieszkając w wielorodzinnym domu, jest nam po prostu zdecydowanie wygodniej. Decydując się na kupno mieszkania, nie ma potrzeby na to, by spędzać długie i męczące godziny na wybieraniu materiałów budowlanych, czy aranżacji i wykończeniu wnętrza. Dodatkowo, kontrola postępów na placu budowy również nie należy do łatwych i komfortowych zadań.


Niezależność mieszkania w domku jednorodzinnym z pewnością mogą wynagrodzić przyjemne chwile na poszukiwaniu idealnego mieszkania na sprzedaż. Zakup gotowego lokum od razu do zamieszkania ogranicza się tym samym jedynie do konkretnego wyboru naszego wymarzonego mieszkania. 

mieszkanie w domku jednorodzinnym - developer

Źródło zdjęcia: https://pl.pinterest.com/pin/447756387935681049/

Zakup gotowego domu wiąże się z większymi kosztami, niż kupno mieszkania. Ponadto decydując się nawet na najmniejszy domek jednorodzinny, należy być świadomym nakladu pracy, z jakim to się wiąże. Przede wszystkim do Twoich obowiązków będzie należało dbanie o ogród (koszenie trawy, podlewanie kwiatów, podcinanie drzew, czy grabienie liści). Zimą podjazd oraz dojście do domu będziesz musiał samodzielnie odśnieżać. Niewątpliwym jednak atutem życia w domu, jest możliwość urządzania tak zwanych przyjęć ogrodowych. W przypadku jednak wielu inwestycji developerów, mieszkania parterowe wyposażone są w małe ogródki. Tym samym możesz połączyć uroki wygodnego mieszkania w bloku z największymi plusami życia w domu.

Ciepłe mieszkania od developera

Wybierając mieszkanie w bloku, nie musisz martwić się o spełnienie podstawowych potrzeb. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy za oknem dominują zimniejsze dni, nie jesteśmy zmuszeni do palenia w piecu. Temperaturę łatwo da się wyregulować za pomocą montowanych grzejników i kaloryferów. W przypadku podjęcia decyzji o życiu w domu, musisz być świadomym wielu dodatkowych obowiązków. Aby w domu było ciepło, konieczne jest palenie w piecu. Choć współczesne technologie zapewniają ekonomiczne i wygodne rozwiązania termiczne, zawsze jest to dodatkowy nakład pracy. Jeżeli nie będziesz posiadał pieca z automatycznym podajnikiem, w Twoich "czterech ścianach" zrobi się ciepło, dopiero gdy wrócisz z pracy i rozpalisz ogień w piecu. Czy nie łatwiej, więc sięgnąć pod propozycje gotowych mieszkań na sprzedaż? 

Bezpieczeństwo w mieszkaniu a w domu

Lokal mieszkalny mieszczący się w otoczeniu innych mieszkań jest o wiele mniej narażony na ingerencję ze strony osób niepożądanych. Kradzieże tym samym zdecydowanie rzadziej trafiają się właśnie mieszkańcom ogrodzonych i strzeżonych osiedli, aniżeli tym, zamieszkującym domy jednorodzinne. W bloku jesteśmy otoczeni sąsiedztwem innych lokatorów, a co za tym idzie, mamy większą pewność, że możemy liczyć na czyjąś pomoc. Osiedla domów wielorodzinnych sprzyjają odwiedzinom i zapoznaniu się ze współmieszkańcami, gwarantują zacieśnienie więzi pomiędzy lokatorami, a te z pewnością późniejszym przyjaźniom i zaufaniu.

Szeroka dostępność

A w tym również ich różnorodność. Decydując się na mieszkanie w bloku, mamy pewność, że ilość ciekawych ofert nas nie zawiedzie. Zarówno dzięki pomocy ze strony developera, jak również szukając samodzielnie i przez pośredników, będziemy mogli skorzystać z wielu ciekawych propozycji. O ostatecznej decyzji zatem odpowie nie tylko to, czy będziemy mogli coś wyszukać, ale także to, czy wybrana oferta na pewno w całości nam odpowiada.

Jeśli zgadzasz się z nami i od jakiegoś czasu zmagasz się z decyzją, czy stolica to na pewno dobre miejsce na stałe zamieszkanie, możemy pomóc Ci podjąć ostateczną decyzją. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami blogowymi i ofertą developera AS BUD-PROF, który prezentuje nowe lokale mieszkalne na osiedlu Kwiaty Polskie w Piasecznie oddalonym od Warszawy o zaledwie 40 km.

A może praca w Warszawie i mieszkanie w Piasecznie lub w Grodzisku Mazowieckim?