Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Zakup własnego mieszkania czy wynajem? - „Oto jest pytanie...”

« Przejdź do listy postów

Przed tym dylematem staje wiele par, które decydują się na wspólne zamieszkanie. Inwestycja we własne mieszkanie nie jest małym wydatkiem, należy jednak poznać plusy takiego rozwiązania, aby uświadomić sobie, że wynajem nie jest wcale taki kolorowy „jak go malują”.

Deweloper budowlany zaprasza do lektury artykułu blogowego, który być może zmotywuje Was do podjęcia decyzji o zakupie własnego mieszkania.

Własne mieszkanie contra wynajem

W takim starciu bez wątpienia wygrywa zakup własnego mieszkania. Wiele par, które otwierają drzwi naszego biura – zanim przekroczy jego próg, wcześniej przez długie lata żyje w wynajętym mieszkaniu. W momencie, kiedy do głosu dochodzi rozsądek i podliczenie, ile środków przeznaczyli na „odstępne”, tak naprawdę okazuje się, że spłaciliby już znaczą część kredytu, gdyby dokonali zakupu mieszkania na rynku pierwotnym.

Czy to nie paradoks, że tak wiele młodych osób mimo tego woli wynajem zamiast własnego mieszkania? W obecnych czasach banki konkurują o klienta, dzięki temu oferta kredytów hipotecznych jest naprawdę szeroka. W związku z tym, bez wątpienia każdy znajdzie propozycję, która jest najbardziej dostosowana do jego potrzeb. Lepiej inwestować w swoją własność niż dokładać do cudzej „kieszeni”.

własne mieszkanie - blog dewelopera budowlanego

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/ 527202700115947021/

Kupię mieszkanie i podejmę decyzję o przeprowadzce, co wtedy?

mieszkanie własne czy wynajęte - dewelopera radzi

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/ AVukxvQ5nwtLq7 LESp4ae3TWuq 4Qk5jLAIrECGqlE- xifKuvvAhJvP0/

Odpowiedź na powyższe pytanie wcale nie jest taka trudna, jakby się mogło wydawać. W momencie, kiedy dokonasz zakupu mieszkania, a za kilka lat ścieżki życiowe pokierują Cię do innego miasta, swoje własne lokum możesz wynająć. Takie rozwiązanie pozwoli Ci na przykład dalej spłacać kredyt za mieszkanie lub wręcz stanie się „czystym” zastrzykiem gotówki (w zależności od tego, czy zdecydowałeś się na hipotekę, czy zakup mieszkania za gotówkę). Inwestycje w nieruchomości są najpewniejszą formą lokowania pieniędzy w dzisiejszych czasach.

Innym rozwiązaniem jest również sprzedaż mieszkania wraz z kredytem. Taka opcja pozwoli Ci pozbyć się bagażu comiesięcznych płatności, a jednocześnie sprawi, że odzyskasz zainwestowane dotąd środki. Dziś wiele osób poszukuje mieszkań zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym, nie będziesz miał więc problemu ze sprzedażą swojej nieruchomości.

Wynajem mieszkania – czy zawsze należy z niego rezygnować?

Oczywiście, że nie! Na przykład pary, które rozpoczęły budowę swojego domu i wiedzą, że zakończy się ona za dwa lata, chętnie wynajmują mieszkania. Podobnie jak studenci, którzy na okres edukacji trafiają do danego miasta, ale wiedzą, że to jedynie ich „stancja” na czas nauki. W przypadku tych grup lokatorów wynajem mieszkania jest strzałem w dziesiątkę. Nie muszą kupować mieszkania, aby komfortowo żyć w danym miejscu.

Jeżeli jednak przed zakupem własnego mieszkania powstrzymuje Cię wyłącznie wypełnienie formalności, zgłoś się do nas! Jesteśmy renomowanym deweloperem budowlanym, którego wykwalifikowana kadra pomoże Ci przejść krok po kroku wszystkie kwestie – prawne i finansowe.

Zapraszamy do naszej oferty nowych mieszkań w Grodzisku Mazowieckim!