Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Zakup mieszkania na rynku pierwotnym – prawdy i mity

« Przejdź do listy postów

Od wielu lat jesteśmy obecni na rynku deweloperskim. Nasza firma zasłynęła już z realizacji kilku kompleksów mieszkaniowych w podwarszawskich miastach – między innymi w Piasecznie i Grodzisku Mazowieckim. Nasi Klienci niejednokrotnie przyznawali, że stawiali przed wyborem – nowe mieszkanie czy zakupione na rynku wtórnym. O deweloperach krąży wiele mitów, którym dziś chcemy stawić czoła!

Mieszkanie na rynku pierwotnym – czy na pewno jest droższe od tych dostępnych na rynku wtórnym?

remont mieszkania w stanie deweloperskim - blog AS BUD-PROF

Odpowiedź brzmi – oczywiście, że nie. Do ceny mieszkania zakupionego na rynku wtórnym bardzo często trzeba doliczyć kwotę gruntownego remontu (z instalacjami włącznie). Jeżeli nie uwzględnisz tego wcześniej, po położeniu gładzi i podłóg może się okazać, że stan techniczny rur i przewodów niestety tego wymaga.

Kupując mieszkanie od dewelopera, otrzymujesz gwarancję najwyższej jakości. Ponadto mieszkanie zakupione na rynku pierwotnym o wiele łatwiej wyremontować – tak naprawdę często wystarczy wyłącznie umalować ściany i wnosić meble.

Możliwość negocjacji ceny – promocje od dewelopera?

promocja mieszkań w Grodzisku Mazowieckim - oferta Dewelopera

W przypadku kupna mieszkania od osoby prywatnej istnieje możliwość negocjacji ceny, a w przypadku oferty dewelopera – nie. To kolejny mit, który chcemy obalić. Z myślą o naszych Klientach przygotowujemy kilka razy do roku atrakcyjne oferty – promocyjne ceny nowych mieszkań. Z tego typu sytuacją spotkacie się między innymi na naszym Osiedlu Platinum w Grodzisku Mazowieckim. Odwiedźcie stronę internetową i przekonajcie się sami! 

Skąd wziąć pieniądze na nowe mieszkanie?

Często nasi Klienci zadają to pytanie, po czym dowiadujemy się, że obecnie wynajmują mieszkanie. Wówczas najprostszym przelicznikiem jest wysokość raty kredytu, którą płaciliby za swoje mieszkanie, a tymczasem muszą ją regulować na konto osoby udostępniającej im lokum. Wtedy pytamy: czy nie lepiej płacić za swoje własne mieszkanie, niż komuś innemu „do kieszeni”?

W dzisiejszych czasach o wiele łatwiej o kredyt niż jeszcze dziesięć lat temu. Ryzyko jest żadne – w przypadku zakupu nowego mieszkania, nawet jeżeli stracisz pracę lub inna sytuacja losowa zmusi Cię do jego sprzedaży – możesz zrobić to wraz z niespłaconym kredytem.

Zakup mieszkania od dewelopera – wygoda i bezpieczeństwo

katalog nowych mieszkań w Grodzisku Mazowieckim - blog Dewelopera

Powyższe stwierdzenie to fakt, który nasze wieloletnie deweloperskie doświadczenie potwierdza. Często zwracają się do nas osoby, które obawiają się wszelkich formalności związanych z zakupem nowego mieszkania. W przypadku zakupu mieszkania od dewelopera mogą liczyć na bezpłatne porady prawnika, notariusza i doradcy finansowego. Ponadto mogą spotykać się z nami w dowolnie wyznaczonej porze i pytać o wszelkie kwestie, otrzymując odpowiedzi z pierwszej ręki.

Zastanawiasz się nad zakupem mieszkania na rynku pierwotnym? Skontaktuj się z naszym doradcą i zapytaj o mieszkania w Grodzisku Mazowieckim – podwarszawskim mieście, które z roku na rok coraz bardziej zbliża się do stolicy!