Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Szafa w sypialni – namiastka garderoby w Twoim mieszkaniu

« Przejdź do listy postów

Jedną z największych bolączek posiadaczy mieszkań jedno i dwupokojowych jest brak dostatecznej ilości przestrzeni do przechowywania wszystkich rzeczy, w tym w szczególności ubrań. Częsty brak możliwości wydzielenia osobnego pomieszczenia, które mogłoby służyć jako garderoba skłania mieszkańców do poszukiwania innych, praktycznych rozwiązań. Wybór najczęściej pada na dopasowanie szafy, która miałaby się znaleźć w sypialni – wokół jej rodzajów trwają zagorzałe dyskusje i rozważania. Zobacz, jakie rozwiązania przygotowali dla Ciebie nasi architekci!

Szafa stworzona z myślą o Twoim mieszkaniu – jak ją znaleźć, od czego zacząć?

mieszkania Grodzisk Mazowiecki - nowe mieszkania pod Warszawą - deweloper

O rodzaju szafy, którą użytkować będziesz przez wiele lat warto pomyśleć już na etapie projektowania mieszkania – pozwoli Ci to zaoszczędzić niepotrzebnych nerwów związanych z koniecznością dopasowywania niechcianych modeli do istniejącego rozkładu i ścianek, a także – jakże potrzebnych – dodatkowych funduszy.

Wybierając szafę do sypialni, niezwykle ważne jest jej dopasowanie do wielkości pokoju. Jeżeli jego powierzchnia jest znacznie ograniczona, do wnętrza najlepiej wkomponować „lekkie” modele – wysokie, wąskie, z rozsuwanymi drzwiami. Niestety wybór takiego rodzaju szafy wiąże się z ograniczoną ilością miejsca w środku, co w przypadku czteroosobowej rodziny z pewnością się nie sprawdzi, spowodowuje frustrację i w ostateczności konieczność dokupienia dodatkowych szafek.

Szafa zabudowana vs wolnostojąca - jaką wybrać do małego mieszkania?

Niewątpliwą zaletą, której nie posiadają szafy wolnostojące, jest duża ilość półek znajdująca się w modelach szaf zabudowanych. Najczęściej umieszczane są one na niemal całej długości ściany, a ich głębokość wynosi ok. 60 cm. Swobodę przechowywania ubrań zapewniają dodatkowo umieszczone wewnątrz szafy dzielone półki, drążki i szuflady dające dodatkowy komfort codziennego użytkowania. Zabudowa jednak wiąże się z pewną stałością – jeśli jesteś entuzjastą częstych zmian aranżacji mieszkania, taki rodzaj szafy będzie dla Ciebie uciążliwy.

Chcąc mieć możliwość zmiany ustawienia mebli w pokoju, kiedykolwiek zechcesz, postaw na szafę wolnostojącą. Dodatkowym atutem działającym na korzyść tego rozwiązania będą zamontowane lub wysuwane kółka – dzięki nim zmiana miejsca szafy będzie prosta, szybka i bez wysiłku.

Jednak niezależnie od tego, jaki rodzaj szafy wybierzesz, warto, aby zostało w nią wbudowane lustro – nie tylko optycznie powiększy ono Twoją sypialnię, ale także zaoszczędzi miejsce do montażu lub ustawienia lustra w osobnym miejscu.

Mieszkania z sypialniami o różnej wielkości – dopasowane do potrzeb Twoich i Twoich bliskich posiada deweloper mieszkań AS-BUD PROF. Znajdujące się w Grodzisku Mazowieckim Osiedle Platinum jest tego najlepszym przykładem – po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę, sprawdź ofertę już dziś i ciesz się wymarzoną sypialnią!