Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Świąteczne porządki

« Przejdź do listy postów

Jeśli jesteś osobą uporządkowaną, sprzątanie mieszkania na święta, a szczególnie Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok, powinno być dla Ciebie czymś niewątpliwie uspokajającym i kojącym. Warto dodać, iż w czasie podsumowań roku nachodzą nas dodatkowe myśli i zastanawiamy się nad tym, co dobrego wydarzyło się w naszym życiu dotychczas i co można jeszcze poprawić. Zastanawiamy się także, jak poradzić sobie z codziennymi obowiązkami i tym, co wydaje się rzeczą najtrudniejszą a zarazem tą w życiu najpotrzebniejszą – utrzymaniem porządku!

 

Poniżej znajdziesz kilka, mamy nadzieję, złotych rad na to, w jaki sposób cyklicznie i doraźnie poradzić sobie z tym (nie)miłym obowiązkiem.

Ogólne zasady sprzątania mieszkania

Jeśli zabierasz się za porządki tuż przed świętami, proponujemy zwiększoną organizację w czasie i podziale obowiązków. Z pewnością sprzątać nie powinno się w pojedynkę. Warto wcześniej sporządzić odpowiednią listę, która skupi wszystkich domowników i to, jakie obowiązki będą oni wykonywać. Warto uzbroić się w dodatkowy czas. Jeśli zabieracie się za sprzątanie na ostatnią chwilę, jest mała szansa, że zdąży się ze wszystkimi czynnościami na święta. By tego dokonać, musiałbyś odznaczać się wyjątkowo dobrą organizacją i bardzo dużą ilością czasu. W przypadku jego braku, doskonałym pomysłem jest przygotowanie dokładnego harmonogramu prac. Warto jego realizację zacząć już w listopadzie. Tak wczesny początek może jedynie wyjść zarówno Twoim domownikom, jak i Tobie i mieszkaniu, na dobre. 

Mieszkanie tuż po świętach

Jeśli myślisz, że posprzątałeś swoje mieszkanie na święta, może się okazać, że jesteś w błędzie. Niestety nie wystarczy wszystkiego dokładnie wyczyścić, a następnie zapomnieć o sprzątaniu na długie tygodnie. Wytrwałość, to to co powinno Cię wyróżniać! Co więcej, po kilku dniach ucztowania, z pewnością niektóre pomieszczenia w Twoim mieszkaniu będą wymagały ponownego oczyszczenia. Sprzątanie zarówno przed świętami, jak i po świętach rządzi się podobnymi prawami. Co zatem zrobić, by faktycznie odpocząć chwilę podczas tego wyjątkowego rodzinnego czasu?

Cały rok

Doskonałą odpowiedzią na zadanie w poprzednim akapicie pytanie, będzie odpowiedź, że działać konsekwentnie. Nie będzie zbytnim naciągnięciem faktów powiedzenie tego, że sprzątanie, a w tym odpowiednia organizacja swojego życia, powinny być jednymi z tych nadrzędnych działań, które odbywają się w ramach naszych codziennych obowiązków. Oprócz powierzchownego „ogarnięcia” domu, warto przeznaczyć od 2 do 3 dni w tygodniu na poważniejsze porządki.

 

 

Dzięki bardzo wygodnemu rozkładowi mieszkań w Grodzisku Mazowieckim na Osiedlu Platinum, utrzymanie porządku z pewnością będzie zdecydowanie łatwiejsze. Czy Ty tak samo, jak mieszkańcy malowniczego Osiedla Platinum realizujecie już swoje świąteczne minimum. Czy Twoje mieszkanie jest równie szczegółowo wysprzątane, jak mieszkania lokatorów osiedla pod Warszawą?