Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Srebrne i złote dodatki do aranżacji mieszkania

« Przejdź do listy postów

Posiadacze własnego mieszkania, jak i ci decydujący się na zakup mieszkania od dewelopera, starają się stworzyć jego unikatowy styl. Duże znaczenie ma tu jego wystrój, styl mebli i ich rozmieszczenie. Jednak istnieje prostszy i mniej kosztowny sposób, by dodać wnętrzu charakteru – są nimi dodatki. Jednak jak zaaranżować mieszkanie tak, aby wszystkie elementy ze sobą współgrały?

Trendy w aranżacji mieszkań - porady dewelopera

mieszkanie od dewelopera - nowe mieszkania Grodzisk Mazowiecki

Trendy w aranżacji przyniosły wykorzystanie elementów srebra i złota. Są to kolory, które nie tylko dodają niepowtarzalnego charakteru wnętrzom, ale także pozwalają na tworzenie kontrastów.

Aby przekonać się na własne oczy, jak ozdoby z pierwszych stron katalogów komponują się w praktyce, zaprosiliśmy projektantów i architektów wnętrz, aby przy wykorzystaniu srebrnych i złotych dodatków pomogli nam w zaaranżowaniu wnętrza jednego z mieszkań na Osiedlu Platinum w Grodzisku Mazowieckim. Poniżej kilka porad i garstka wiedzy, którą nam przekazali.

Srebrne dodatki do aranżacji Twojego mieszkania

Srebrne dodatki są charakterystyczne dla nowoczesnego stylu, w którym w głównej mierze aranżowane są mieszkania od dewelopera. Wbrew pozorom, srebro świetnie komponuje się nie tylko z odcieniami szarości i bieli, ale także ciekawie przełamuje intensywne bary. Taki efekt można uzyskać ustawiając srebrną lampę obok fioletowego fotela. Wnętrze dopełni także duża srebrna donica kwiatowa w salonie lub metalowy kosz na koce znajdujący w sypialni obok łóżka. To rozwiązania, które nie tylko bardzo dobrze wyglądają, ale są także praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Trendy związane z aranżacją mieszkania w odcieniach złota

Złoto z kolei od zawsze kojarzyło się z luksusem, dlatego chcąc wzbogacić wnętrze swojego mieszkania, dodaj mu ekskluzywnego charakteru. Warto skusić się na dodatki właśnie w tym kolorze. Idealnym elementem aranżacji mogą być ustawione w kuchni misy w odcieniu złota, duży świecznik w salonie pełniący funkcję ozdoby, czy też złoty odcień wykończenia mebli np. ramy siedziska ustawionego w przedpokoju. Pamiętaj jednak, że złoto jest bardziej kontrastowym kolorem, niż srebro, dlatego należy zwracać szczególną uwagę przy doborze ozdób w tym odcieniu.