Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Rola odpowiedniego oświetlenia a relaks w Twoim mieszkaniu

« Przejdź do listy postów

Takie rozwiązanie w postaci kilku punktów światła, doda Twojemu nowemu mieszkaniu więcej radości, a przede wszystkim stanie się widne i pozytywnie wpłynie na nastrój domowników. Każda ze zróżnicowanych metod doświetlenia mieszkania powinna zatem obfitować w światło odpowiedniej barwy i określonego natężenia.

Barwa światła żarówki a zdrowie oczu na osiedlu Kwiaty Polskie

Żarówka może posiadać ciepłą, neutralną albo zimną barwę. Każdy kolor wybranego przez Ciebie światła umożliwi osiągnięcie odpowiedniego nastroju, a co za tym idzie – wymarzoną domową atmosferę. Dodatkowo, nasze oko, a szczegółowiej fotoreceptory siatkówki posiadają taką czułość, która jest zależna od koloru padającego światła. Wiadomym jest, że nieco inaczej odbieramy bodźcie świetlne zarówno w trakcie dnia, jak i w nocy, dlatego też najlepiej aby nasze oświetlenie w każdym pokoju różniło się pod względem natężenia i barwy.

 

Dodaj żarówki emitujące światło w jaśniejszej barwie w górnym oświetleniu oraz kilka świetlówek o cieplejszym odcieniu w mniejszej lampce, na przykład przy salonowej kanapie i stwórz świadomy podział stref świetlnych w każdym z pomieszczeń Twojego mieszkania. W momencie, kiedy zapragniesz wyraźnego strumienia światła, zapal jaśniejszą żarówkę. Wieczorem włącz lampkę ze świetlówką o nieco cieplejszej barwie, która pozwoli na przyjemniejszy i efektywniejszy relaks dla Twoich oczu.

Zróżnicowane żarówki - AS BUD-PROF

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/122160208621280941/

Ilość punktów światła dobra dla całkowitego doświetlenia Twojego mieszkania

Różne punkty światła - blog AS BUD-PROF

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/525654587739019912/

Niestety nasze oczy codziennie narażone są na sporą ilość bodźców zarówno ze strony oświetlenia w pracy, jak również światła miejskich lamp, czy górnych reflektorów w sklepach i większych galeriach handlowych. Zatem dla każdego, kto zmaga się z częstym zmęczeniem wzroku, odpowiedni dobór światła w mieszkaniu powinien być bardzo skrupulatnie przemyślany i dopasowany zarówno do Twoich możliwości, jak i warunków mieszkania. Warto, by oprócz najnowszych trendów zadbać również o swoje dobre samopoczucie i zdrowie oraz zainwestować nawet w kilka dodatkowych źródeł światła w nowym mieszkaniu. Obok górnego reflektora, zamontuj stojące lampy oraz dodatkowe mniejsze lampki na stolikach i lampkach w kilku miejscach w mieszkaniu.

Jakie wybrać żarówki?

Jakie wybrać żarówki - blog AS BUD-PROF

Źródło: https://pl.pinterest.com/search/?q=light+bulbs

Każda lampa powinna posiadać żarówki, które przede wszystkim będą pasowały do rozmiaru danego reflektora zarówno swoją mocą, jak i barwą. Jeśli planujesz wymienić górne oświetlenie wyposaż się w żarówki LED o natężeniu ponad 5000 K. Zapewnią one wówczas jaśniejsze i intensywniejsze światło, umożliwiające efektywniejsze funkcjonowanie w ciągu dnia. Dla mniejszych punktów świetlnych włączanych jedynie wieczorem i nocą, wybierz żarówki o temperaturze barowej w wysokości 3300 K. Pozwolą one na osiągnięcie zdecydowanie przyjemniejszego i nieco bardziej przytłumionego strumienia światła, doskonałego do wykorzystania w trakcie wieczornego relaksu przy książce lub filmie.


Serdecznie polecamy wykorzystać Twoje nowo zakupione mieszkanie, na przykład na rynku pierwotnym, w funkcjonalny lokal do zamieszkania dla całej Twojej rodziny. Pamiętaj również o nowoczesnym i praktycznym oświetleniu i daj sobie możliwość na stworzenie w nowym mieszkaniu na osiedlu Kwiaty Polskie w Piasecznie, przytulnego i wyjątkowego miejsca do zamieszkania na stałe.


Dodatkowo, dzięki bliskiej odległości od Warszawy, nie będziesz musiał zrezygnować z częstych rodzinnych wizyt i wykonywanej do tej pory, pracy.

 

Daj się namówić na zmianę otoczenia na Święta i zapoznaj się z naszą wyjątkową ofertą!