Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Rodzaje półek, które odmienią Twoje mieszkanie

« Przejdź do listy postów

Kupiłeś nowe mieszkanie, umeblowałeś je, ale wciąż czujesz, że czegoś w nim brakuje? Pewnie nie zadbałeś jeszcze o odpowiednią ilość dodatków, które stworzą klimat wnętrza. Jednym z pomysłów współczesnych projektantów, jest montaż dekoracyjnych półek, które będą zdobić ściany niczym obraz, a jednocześnie będziesz mógł na nich postawić, cokolwiek sobie zaplanujesz. Podpowiadamy, po jakie półki możesz sięgnąć, aby urozmaicić ściany Twojego mieszkania.

Asymetryczny design jako modny dodatek aranżacyjny do mieszkań

aranżacja mieszkania - półki - oferta dewelopera Warszawa

Z czasów swojego dzieciństwa pewnie pamiętasz standardowe półki w formie równoległych do siebie deseczek. Dziś możesz zaszaleć – ten rodzaj dodatku aranżacyjnego może przybierać różnorakie kształty np. okręgu, trójkąta czy rombu. Starsze pokolenia nazwą takie rozwiązania bezużytecznym zajmowaniem powierzchni ścian. Ty jednak przekonaj się jak atrakcyjnie będzie wyglądać okrągła półka, w której wnętrzu powiesisz ramkę ze swoim zdjęciem z wakacji lub w pokoju dziecięcym posadzisz maskotkę.

Od zawsze wiadomo, że książki są niezastąpioną dekoracją każdego pomieszczenia. Pomyśl więc o półkach w kształcie rombu i o pochylonym ustawieniu zasobów Twojej bibliotek. Zjawiskowe – prawda?

Mieszkanie z półkami, które znaczą coś więcej…

mieszkania w Grodzisku Mazowieckim - deweloper Warszawa

Bardzo przydatne są również półki, które poza powierzchnią do postawienia „oferują” coś więcej. Na przykład półka, która pod spodem ma uchwyt na rower. Dzięki takiemu gadżetowi mieszkanie miłośników „dwóch kółek” nabiera innego znaczenia. Miejsce jest zaoszczędzone, a ściana udekorowana w niespotkany sposób.

Podobnie jest z półkami, pod którymi znajdują się wieszaki, na jakich możesz umieścić lampiony lub ramki na zdjęcia.

Nietypowe półki w Twojej kuchni – nowy trend w aranżacji mieszkań

modne aranżacje mieszkań - Grodzisk Mazowiecki - deweloper Warszawa

Takie rozwiązanie jest szczególnie popularne w mieszkaniach z aneksem kuchennym, gdzie jedna ze ścian, na której znajduje się blat – jest swoistą ozdobą salonu. Jeżeli masz takie mieszkanie, możesz pomyśleć o zamontowaniu szachownicy składającej się z niewielkich kwadratów będących półkami. Będziesz mógł w niej zamieszczać pojemniczki z przyprawami lub dekoracje w postaci żywych owoców lub roślin (cytryna, mandarynka, mała doniczka z ziołami).

Jeżeli Twój aneks kuchenny znajduje się na ścianie z oknem, możesz zdecydować się również na podwieszane do sufitu półki, które luźno zwisają w ramie okiennej. Często są w nich wydrążone dziurki na doniczki, dzięki czemu można tam zamieszczać zioła i kwiaty, bez obawy, że spadną na blat podczas otwierania okna.

Natomiast jeżeli jeszcze nie masz swojego mieszkania, możemy Cię zaprosić do Grodziska Mazowieckiego na Osiedle Platinum, gdzie znajdziesz wiele propozycji rozkładów jedno, dwu i trzypokojowych mieszkań. Zdecyduj się na lokum pod Warszawą już dziś!