Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Poznaj podwarszawskie miasto – zapraszamy do Piaseczna!

« Przejdź do listy postów

Piaseczno jest miastem, które wchodzi w skład miejscowości należących do województwa mazowieckiego i jest elementem aglomeracji warszawskiej. Dzięki bardzo małej odległości od stolicy, stanowi doskonałe miejsce do zamieszkania dla wszystkich pracujących w Warszawie. Ze względu na to, że Piaseczno jest oddalone od Warszawy o zaledwie 17 kilometrów, dojazd do jego południowej części, zajmuje zaledwie pół godziny. Tak mała odległość od Warszawy pozytywnie wpływa na rozwój budownictwa i skutkuje powstawaniem nowych fabryk oraz coraz bardziej nowoczesnych osiedli mieszkaniowych. Jako renomowany Developer kilka lat temu rozpoczęliśmy inwestycję w Piasecznie - osiedle mieszkaniowe Kwiaty Polskie. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że wszystkie mieszkania zamieszkują rodziny w pełni usatysfakcjonowane ze swojego wyboru. Dziękujemy za powierzone nam zaufanie! 

Piaseczno - kilka słów o historii tego podwarszawskiego miasta

Kolejka - mieszkania Poaseczno developer As-Bud

Źródło: Gliwiczanie.pl

Dla wszystkich, którzy dopiero przeprowadzili się do pięknego Piaseczna, przygotowaliśmy kilka podstawowych informacji o naszym mieście. Przede wszystkim, warto wiedzieć, że jego historia rozpoczęła się już w XIII wieku, kiedy to pojawiły się pierwsze zapiski informujące o wsi znajdującej się na piaszczystych glebach w dolinach rzeki Jeziorki. Piaseczno w bardzo szybko uzyskało prawa miejskie. Wynikało to z faktu, że znajdowało się w niezwykle ważnym pod kątem dobrego funkcjonowania mazowieckiego rynku lokalnego, miejscem w środkowej Polsce. Już od początku jego istnienia, Piaseczno stanowiło miejsce o idealnych warunkach do tego, by mogło w przyszłości stworzyć największy okręg administracyjny nieopodal stolicy. 

Piaseczno - Lata 30-te, lata 40-te, lata 50-te

W okresie pomiędzy pierwszą i drugą wojną światową opisywane miasto znacznie się rozwinęło. Otworzona została sieć komunikacyjna, która objęła uruchomienie linii kolejowej z Warszawy do Radomia. Dzięki tej innowacji, możliwe stało się uroczyste pożegnanie marszałka Józefa Piłsudskiego na całkiem nowym dworcu PKP. Pociąg żałobny zatrzymał się właśnie w tym miejscu tylko po to, by w ceremonii oddania hołdu zmarłemu bohaterowi, mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy całego województwa warszawskiego i okolic. Piaseczno nawet po wojnie, było miastem, które pretendowało do bycia najprężniej działającym ośrodkiem, spośród wszystkich mniejszych mazowieckich miejscowości. Posiadało, m.in. zakład „Ormonde”, czyli fabrykę rowerów, rozbudowany tartak oraz kaszarnię. W latach pięćdziesiątych, przestało być miastem powiatowym i przeżywało swój okres renesansu. W 1952 roku powstała tam fabryka kineskopów ZELOS, która wytwarzała kineskopy do odbiorników telewizyjnych Belweder, a ponad 30 lat później, zaczęto produkcję kineskopów kolorowych POLKOLOR. Miasto pod Warszawą posiada również pierwsze zakłady produkujące kosmetyki światowej marki Dr Ireny Eris.

Co warto zwiedzić w Piasecznie?

Nagrobek-cmentarz-żydowski-Piaseczno

Źródło: Piaseczno.pl

Piaseczno, dzięki swojej bardzo zróżnicowanej historii, posiada kilka miejsc, które bez wątpienia są godne zainteresowania. Na uwagę z pewnością zasługuje dziewiętnastowieczny cmentarz żydowski, na którym zachowało się nawet kilkanaście steli kamiennych, tzw. macew oraz bardzo dobrze zachowany neoklasyczny gmach Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego Plater- Zyberkówny, założonej w 1891 roku. Piaseczno ozdabia i wyróżnia urokliwy dworek zwany „Poniatówką”, w którym według lokalnej tradycji regularnie zatrzymywał się podczas swoich licznych podróży, książę Józef Poniatowski.

Również prawdziwi poszukiwacze historii będą mogli odnaleźć w naszym mieście wiele atrakcji. Piaseczno posiada bowiem Dom Muzeum Gruzińskich Oficerów Wojska Polskiego, prezentujący wyjątkową ekspozycję poświęconą gruzińskim oficerom kontraktowym w Wojsku Polskim, a także symboliczny Pomnik Katyński oraz mnogość monumentów upamiętniających poległych podczas II Wojny Światowej i Powstania Styczniowego.


W odpowiedzi na zainteresowanie, jakie wzbudzała ta lokalizacja wśród naszych Klientów, zdecydowaliśmy się na wybudowanie osiedla mieszkalnego w Piasecznie - Osiedla Kwiaty Polskie. Jest to doskonała lokalizacja, pozwalająca osobom pracującym w Warszawie, szybko dojechać na miejsce. Ponadto lokatorzy Osiedla Kwiaty Polskie mogą podziwiać piękne widoki za oknem. Choć wszystkie mieszkania w tej inwestycji budowlanej już zostały zakupione, zapraszamy do Grodziska Mazowieckiego na Osiedle Platinum. Grodzisk Mazowiecki to miasto również oddalone "rzut beretem" od Warszawy!