Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Potęga kolorów w Twoim nowym mieszkaniu

« Przejdź do listy postów

Kolory stanowią ten element aranżacyjny naszego mieszkania, który może mieć nawet bardzo dominujący wpływ na nasze zdrowie, emocje i zachowanie. W zależności od zastosowania i specyfikacji pomieszczenia, zaleca się wykorzystanie innych barw, które mają albo pobudzać, albo dawać spokój i wyciszenie. 


Zastanówmy się zatem nad odpowiednim doborem barw w naszych mieszkaniach. Warto pomóc wszystkim lokatorom nowych mieszkań pod Warszawą w wyborze przewodnich motywów kolorystycznych, szczególnie w lokalach mieszkalnych osiedli Kwiaty Polskie w Piasecznie lub na Osiedlu Platinum w Grodzisku Mazowieckim. 

Zmień proporcje Twojego mieszkania niedaleko Warszawy

Kolory pozytywnie wpływają nie tylko na samopoczucie, ale też na wizualne proporcje wnętrz. Warto zatem znać kilka przydatnych sztuczek, zanim sięgnięcie po farby:


1.Jeśli chcecie poszerzyć wnętrze, wybierzcie jasne, ciepłe barwy.
2. Wasze pomieszczenie jest długie i wąskie? Pomalujcie krótszą ścianę na ciemniejszy kolor.
3. Kupiliście farbę i wydaje Wam się zbyt intensywna? Nic straconego. Pomalowaną ścianę wystarczy pokryć farbą podkładową, która sprawi, że kolor będzie łagodniejszy.
5. Jeśli chcecie wykorzystać w obrębie jednego pomieszczenia kilka kolorów, pamiętajcie o tym, by miały podobne nasycenie.
6. Projektując mieszkanie warto wybrać przewodnią kolorystykę, aby panowała w nim harmonia. Dopełnieniem głównej barwy powinno być nie więcej niż cztery kolory.
7. W różnicowaniu przestrzeni, np. salonu i jadalni, pomoże użycie różnych kolorów.
8. Tapeta i kolorowa ściana w jednym pomieszczeniu? Żaden problem. Pamiętajcie jednak, by ocień farby powtarzał się na tapecie.

modne kolory w mieszkaniu - oferta developera AS BUD-PROF

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/ 422071796312049036/

jasne kolory w mieszkaniu - oferta developera AS BUD-PROF

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/ 530650768579507914/

Barwy idealne dla nowoczesnego mieszkania niedaleko Warszawy

Nowoczesne wnętrza to przede wszystkim kolory, takie jak szarość, żywa żółć i ponadczasowa biel. Ostatnio coraz częściej spotykamy się także z czernią, zarówno na ścianach, w meblach, jak i dodatkach. Wzorzyste tapety i ściany wykończone fakturą ustępują pierwszeństwa gładkim, jednobarwnym płaszczyznom. Najbardziej popularnym kolorem mebli jest w dalszym ciągu biel, często wykończona metalowymi okuciami lub gładkim szkłem, występująca w towarzystwie kolorowych dodatków. 

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/ 484488872398672706/

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/ 454230312402670692/

Nowe mieszkanie w klasycznym stylu

Mieszkanie w nowoczesnym bloku, np. w takim jak na naszych osiedlach niedaleko Warszawy, może zostać urządzone w każdym stylu. Prosta bryła i ascetyczne rozwiązania stanowią doskonałą bazę dla wielu metod wykańczania. Jeśli najlepiej czujemy się w stylu klasyczny, postawy na jasne pastelowe barwy w odcieniu bieli, beżu i żółci, zarówno na ścianach, jak w tekstyliach, takich jak zasłony czy obicia kanap. Idealnym dopełnieniem będą drewniane meble, które najlepiej zaprezentują się właśnie w towarzystwie neutralnych kolorów. Często spotykanym kolorem jest także oliwkowy, z którym jednak musimy być ostrożni. Pomalujmy nim jedną ścianę lub postawmy na dodatki w tym odcieniu.

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/428897564500237358/

Architekci i dekoratorzy wnętrz znają wiele sztuczek i zasad związanych z doborem odpowiednich kolorów wnętrz. Pamiętajcie jednak, że to Wy będziecie mieszkać w Waszych nowych mieszkaniach blisko stolicy i to Wy musicie się w nich dobrze czuć. Zastanówcie się, jak poszczególne barwy wpływają na Wasze samopoczucie, a także jak długo możecie wytrzymać w otoczeniu konkretnego koloru. Przetestuj również to, które z wybranych barw Was pobudzają, a które uspokajają.

 

Powyższe rady i wskazówki pomogą Wam odnaleźć się z ogromnym świecie możliwości kolorystycznych, a co najważniejsze, pomogą w tym, by Wasze wnętrza mówiły o tym, kto w nich mieszka. 

 

Zamieszkaj w mieszkaniu niedaleko Warszawy i wybierz mieszkanie w miłej i bezpiecznej okolicy!

Osiedle Kwiaty Polskie w Piasecznie zaprasza do odwiedzin!