Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Pomysł rodziców, aby kupić dzieciom mieszkanie - dobra czy zła koncepcja?

« Przejdź do listy postów

Wielu rodziców, pragnąc jak najlepiej dla swoich dzieci, odkłada pieniądze na ich start w dorosłe życie. Ukończenie studiów, ślub lub narodziny wnuka często są okazją, by zrobić swojej ukochanej pociesze prezent w postaci mieszkania – czy jednak na pewno jest to dobry pomysł?

Inne wymagania co do nowego mieszkania...

To co ważne dla rodziców przy wyborze nowego mieszkania, dla dziecka może nie mieć większego znaczenia. I na odwrót. Podczas, gdy starsze pokolenie chętniej wybiera lokale na niższych kondygnacjach (bo wygodniej wejść z wózkiem czy zakupami), młodzi wolą ostatnie piętra, z których rozpościera się atrakcyjny widok. Jak wynika ze spostrzeżeń deweloperów młodzi nabywcy preferują mieszkania z balkonem lub tarasem. Często przekładają te dodatki nad możliwości aranżacyjne lub bliskość przedszkoli lub szkół.

mieszkania w stanie deweloperskim - Grodzisk Mazowiecki

Lokalizacja nowego mieszkania

Osiedle Platinum w Grodzisku Mazowieckim - mieszkania pod Warszawą

Dla rodziców mieszkanie w mieście, a najlepiej jego centrum to kwintesencja wygody i dobrej komunikacji. Wszędzie jest blisko, sklep i szkoła są o kilka kroków od domu. Młode pokolenie coraz częściej wybiera podmiejską lokalizację. Chcą, by ich dzieci wychowywały się w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu, z dala od spalin i smogu. Większość miejscowości peryferyjnych posiada doskonałe połączenia z miastem. Np. osiedle w Grodzisku Mazowieckim, zlokalizowane jest nieopodal wjazdu na autostradę. Dodatkowym atutem jest stacja linii kolejowej i regularnie kursujące autobusy i busy.

Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Osoby starsze często decydują się na zakup mieszkania na rynku wtórnym. Nie przekonuje ich nowoczesne budownictwo, wolą sprawdzone budynki, które niezmiennie stoją od wielu lat. Niewątpliwie plusem takiego rozwiązania jest to, że jest ono już wykończone, często potrzebuje jedynie delikatnego odświeżenia. Młodzi ludzie jednak chętniej decydują się na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego. Mieszkanie w stanie deweloperskim pozwala na dużo większe możliwości aranżacyjne, a dzieci chcą same urządzać swoją przestrzeń – nawet jeśli będzie to wiązało się z większymi kosztami.

Różne gusta a zakup mieszkania

Trendy w rozkładzie i urządzaniu mieszkań nieustannie się zmieniają. Obecnie modnym rozwiązaniem jest połączenie aneksu kuchennego z salonem, co przekłada się na wizualne otwarcie i rozjaśnienie przestrzeni. Starszemu pokoleniu nie zawsze się to podoba – preferują tradycyjne mieszkania o jasno wydzielonych strefach.

Jeśli stoicie przed decyzją czy kupić dziecku mieszkanie, znacznie lepiej będzie, gdy pozwolicie mu wybierać. Przedstawcie latorośli swój pomysł i ewentualne sugestie. Niech samodzielnie wybierze odpowiednią lokalizację, dewelopera i inwestycję – to w końcu on będzie tam mieszkał przez najbliższe lata!