Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Planujesz zakup mieszkania od dewelopera? Na te pytania powinieneś znać odpowiedzi…

« Przejdź do listy postów

Zakup mieszkania to poważna, często życiowa decyzja, która obarczona jest szeregiem formalności, dyskusji i wielogodzinnych rozważań. Aby uniknąć rozczarowania i rozżalenia będącego konsekwencją podjętych działań, w pierwszej kolejności warto dokładnie zapoznać się z rynkiem nieruchomości i z panującą na nim sytuacją. Jednak z pewnością zdajesz sobie sprawę, że ta jedna czynność nie jest wystarczająca – w poniższym artykule postaramy się przeprowadzić Cię przez wszystkie najważniejsze kroki tak, aby nic Ci nie umknęło podczas zakupu mieszkania. 

Mieszkania od dewelopera – na te kwestie zwróć szczególną uwagę

zakup mieszkania od dewelopera - Grodzisk Mazowiecki Osiedle Platinum

Duży wpływ na podjęcie decyzji o zakupie mieszkania ma rodzaj rynku nieruchomości, z którego chcemy je kupić – czy ma to być rynek pierwotny, czy rynek wtórny? Jeśli zdecydowałeś się na mieszkanie z rynku pierwotnego zastanów się, czy chcesz inwestować w nieruchomość, która już fizycznie istnieje, czy jej budowa jest dopiero w trakcie. Pamiętaj, że jako kupiec masz prawo otrzymać prospekt informacyjny od sprzedawcy - dewelopera. Dzięki temu dokumentowi będziesz mógł dokładnie sprawdzić m.in. doświadczenie dewelopera, wszelkie statusy prawne działki i inwestycji, zezwolenia, czy choćby termin zakończenia budowy (w przypadku zakupu mieszkania w budynku jeszcze niepowstałym). To znacznie ułatwi Ci podjęcie decyzji i rozwieje wszelkie dręczące Cię wątpliwości. 

Powierzchnia i rozkład mieszkania – postaw na swój komfort

Wybór mieszkania dyktowany jest przede wszystkim osobistymi preferencjami i potrzebami – a te każdy ma przecież inne. Oczywistym jest, że wielkość mieszkania w dużej mierze będzie zależna od budżetu, jakim dysponujesz. Jednak niezależnie od tego, czy pozwoli Ci on kupić kawalerkę, dwu – , czy trzypokojowe mieszkanie, zwróć szczególną uwagę na rozmieszczenie pomieszczeń w mieszkaniu. Często to właśnie dzięki odpowiedniemu układowi nawet niewielkie „gniazdko” może okazać się przestronne i komfortowe. Takie nieruchomości w swojej ofercie posiada m.in. deweloper AS BUD-PROF.


Dodatkowo warto zwrócić uwagę na tak, z pozoru mało znaczące rzeczy, które jednak mogą znacznie wpłynąć na wygodę codziennego życia, jak widok z okna, piętro, na którym znajduje się mieszkanie, możliwość kupna miejsca parkingowego, czy choćby usytuowanie Twojego przyszłego „M” względem stron świata.

Kupujesz mieszkanie? Na te opłaty powinieneś się przygotować

mieszkania od dewelopera - Grodzisk Mazowiecki pod Warszawą

Z kupnem mieszkania w stanie deweloperskim wiąże się także wiele „pobocznych” zobowiązań finansowych – pamiętaj, że koszty, które będziesz musiał ponieść, by móc zamieszkać w swoich wymarzonych czterech kątach nie ograniczają się tylko do zapłaty za nie. Szereg opłat administracyjnych i prawnych to nieodłączny element finalizacji transakcji zakupu mieszkania.


Jeśli szukasz idealnego miejsca dla siebie, w spokojnej, zielonej okolicy z łatwym dojazdem do Warszawy, sprawdź ofertę dewelopera AS BUD-PROF (Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki). Zapraszamy do kontaktu!