Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Odnawianie starych mebli w Twoim nowym mieszkaniu – to proste!

« Przejdź do listy postów

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/ 558727897505532202/

Zima skłania do refleksji i sprzyja spędzaniu większej ilości czasu w naszym przytulnym mieszkaniu. Właśnie wtedy zaczynamy wspominać wakacyjne wyjazdy, częściej spotykamy się z bliskimi w zaciszu własnego mieszkania i zaczynamy myśleć nad tym, w jaki sposób przywrócić do łask przedmioty i meble, które niegdyś otaczały nas, w naszym poprzednim mieszkaniu. 


Długie zimowe wieczory, co więcej, niezwykle pozytywnie wpływają na przemyślenia i zastanawianie się nad możliwościami innowacji w naszym mieszkaniu. Czy do tej pory nie marzyłeś o renowacji ulubionych szafek lub zmiany aranżacji swojego wnętrza? Z pewnością odpowiedź jest twierdząca. My tym samym prezentujemy kilka możliwości na uzyskanie klimatycznego wnętrza, również za pomocą odnowienia Twoich starych mebli.

Stare meble w Twoim nowym mieszkaniu

Dla każdego, kto posiada meble różnego rodzaju i to pochodzące z nieco innego stylu, kolorystyki i oczywiście już nie pierwszej świeżości, nasz zaangażowany zespół developera AS BUD – PROF przygotował kilka pomysłów, dzięki którym w prosty i skuteczny sposób odnowisz je i sprawisz, że Twoje wnętrze zostanie skutecznie odnowione.

 

1. Inny kolor

Dla uzyskania ciekawszej aranżacji Twojego wnętrza, pomaluj swoje stare meble na inny, bardziej żywy albo, w zależności od wystroju całego mieszkania, stonowany kolor. Dla pozostania w jednym stylu, szczególnie w okresie świąteczno -zimowym uzyskaj efekt jednolitego pokoju i stonowanej sypialni. Wprowadź kolory kojarzone bezpośrednio z zimą, a więc błękity, biele, beże oraz jasne odcienie brązu i szarości.

 

2. Dodatki odwracające uwagę od formy

Dla uzyskania oryginalniejszego wyglądu Twoich mebli po przejściach, spraw, że zawitają na nich dodatki, skutecznie odwracające uwagę od drobnych niedoskonałości stworzonych przez czas. Doskonałym pomysłem wówczas staną się nieduże kolorowe materiałowe obrusy do przyozdobienia starszych stoliczków, świece do postawienia na stół, czy duże klasyczne wazony i zdjęcia w nietypowych ramkach. Każdy fotel może zostać nakryty nowoczesnym materiałem lub upiększony ciekawą poduszką na siedzisko. Szafki, szafy i komody możesz śmiało okleić specjalnym papierem, do kupienia na przykład w sklepach z farbami.

 

3. Dla odważnych – prace ręczne

Obecnie wciąż często utrzymuje się trend dotyczący aranżacji wnętrz w stylu vintage. Niektórzy z nas nawet kupują meble i akcesoria stylizowane na starodawne. Jeśli posiadasz w swojej kolekcji lub zbiorze rodziców i dziadków meble z poprzedniej epoki, nie obciążaj się dodatkowymi kosztami i odnów je samodzielnie. Jeśli są pomalowane farbą lub lakierem, zetrzyj te warstwy i w odpowiedni sposób przygotuj drewno za pomocą szlifierki. Pamiętaj jednak, żeby zadbać o bezpieczeństwo. Podczas szlifowania, bezwzględnie wyposaż się w rękawice, okulary oraz maskę.

Źódło: https://pl.pinterest.com/pin/ 355714070552051220/

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/ 380554237246342681/

Koniec listopada to najwyższy czas na to, by coraz częściej zacząć myśleć o zmianach aranżacyjnych, idealnych do wprowadzenia do Twojego nowo zakupionego mieszkania, już od nowego roku. Akurat teraz rozpoczyna się ten czas, w którym rozpoczynamy zimowe miesiące, a te zmuszają nas dość często do pozostania w domu, a co za tym idzie rozważań na temat przyszłego, wymarzonego wyglądu naszego mieszkania.

 

Dla każdego, kto posiada swoje własne mieszkanie, szczególnie jeśli jest ono usytuowane niedaleko większego miasta, bo w mniejszej miejscowości, decyzja o zmianach wnętrza mieszkania powinna być przemyślana. Dla kogoś, kto aranżuje swoje wnętrze, to doskonałe rozwiązanie. Nie będziesz tym samym tak często odwiedzał kompleksów meblowych, a co za tym idzie, nie przekroczysz wcześniej ustalonego limitu wydatków.

 

Zapraszamy do Piaseczna i Grodziska Mazowieckiego! Przekonaj się o tym, że osiedla developera AS BUD-PROF to doskonałe miejsca na spędzenie w ich mieszkaniach zimowych miesięcy i rozpoczęcia przygody z życiem całkiem na własną rękę!