Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Od czego zależą ceny mieszkań na rynku pierwotnym?

« Przejdź do listy postów

Z pewnością zauważyliście, że ceny mieszkań na rynku pierwotnym są bardzo zróżnicowane. Często lokale o podobnym standardzie i wielkości potrafią różnić się ceną nawet o kilkaset złotych za metr. Jeśli jesteście ciekawi co wpływa na koszty zakupu nowego mieszkania od dewelopera, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł.

Lokalizacja osiedla a cena nowego mieszkania

nowe mieszkania od dewelopera

Eksperci są zgodni – lokalizacja to najistotniejszy czynnik wpływający na wartość danej nieruchomości. Decydując się na zakup mieszkania, w pierwszej kolejności wybieramy przecież dzielnicę, w której chcemy mieszkać. Zazwyczaj najdroższe lokale znajdziemy w dzielnicach śródmiejskich np. na warszawskim Mokotowie lub krakowskim Zwierzyńcu. Nie bez znaczenia jest też infrastruktura osiedla – budowa linii tramwajowej lub stacji metra potrafią wywindować ceny. Czasem jednak rozwój przynosi odwrotne skutki, np. droga szybkiego ruchu w sąsiedztwie osiedla może przyczynić się do obniżki wartości inwestycji.


Atrakcyjność lokalizacji podnoszą też: komunikacja z innymi częściami miasta, bliskość szkół, przedszkoli czy przychodni, sklepów i innych punktów usługowych, a także obecność terenów zielonych.

Standard wykończenia - sprawdź przed zakupem mieszkania

mieszkania na Osiedlu Platinum - Grodzisk Mazowiecki

Standard wykończenia dotyczy nie tylko samego mieszkania, ale również budynku i jego otoczenia. Od tych czynników zależne są w dużej mierze koszty realizacji inwestycji. Kupując mieszkanie, mamy zwykle do wyboru segment podstawowy i apartamentowy. Ten pierwszy charakteryzuje się intensywną zabudową, nieskomplikowaną architekturą oraz wykorzystaniem materiałów wykończeniowych o średnim standardzie. Inwestycje apartamentowe wyróżniają się atrakcyjniejszą wizualnie elewacją oraz jakością wykończenia części wspólnych, a także dodatkowymi udogodnieniami takich jak: siłownia na terenie osiedla czy ochrona.

Inne czynniki decydujące o zakupie mieszkania

Zwykle mieszkania w stanie deweloperskim w jednej inwestycji znacząco różnią się ceną. Wpływają na to:

  • lokalizacja na piętrze
  • ekspozycja względem stron świata
  • powierzchnia lokalu
  • funkcjonalność mieszkania
  • powierzchnia dodatkowa (taras, balkon, ogródek)

Mieszkania w Grodzisku Mazowieckim

Jeśli szukacie mieszkania pod Warszawą, koniecznie zwróćcie uwagę na ofertę dewelopera AS-BUD Prof. Możecie liczyć na atrakcyjne cenowo mieszkania o najwyższej jakości wykończenia. Doskonałe połączenie z Warszawą sprawia, że nie będziecie tracić czasu na żmudne dojazdy do pracy, a jednocześnie możecie się cieszyć spokojem podmiejskiej okolicy. Dla naszych klientów regularnie opracowujemy promocje na lokale o różnych metrażach, by mogli kupić cztery kąty, odpowiadające ich potrzebom i preferencjom.