Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Od czego najlepiej rozpocząć remont mieszkania w stanie deweloperskim?

« Przejdź do listy postów

Kupując mieszkanie od dewelopera, otrzymuje się klucze do lokalu wymagającego wykończenia. Chociaż widok surowego wnętrza może kojarzyć się z ogromem prac i wzbudzać niepokój, to wyremontowanie go jest mniej uciążliwe niż mieszkania pochodzącego z rynku wtórnego. Przede wszystkim nie trzeba zrywać tapet, zdejmować podłóg i sprzątać po poprzednich lokatorach. Mieszkanie jest przygotowane tak, by remont nie był uciążliwy. Wyrównane podłogi, ściany i sufity szybko mogą zostać dostosowane do oczekiwań właściciela. Od czego najlepiej zacząć remont?  

Mieszkanie w stanie deweloperskim - prace wykończeniowe

mieszkania w stanie deweloperskim - Osiedle Platinum pod Warszawą

Po otrzymaniu kluczy do mieszkania w stanie deweloperskim, warto przemyśleć czy jego układ będzie funkcjonalny dla lokatorów. Jeśli nie, najlepiej od razu zmodyfikować ustawienie ścian czy rozprowadzenie instalacji. Na późniejszym etapie prac będzie to znacznie trudniejsze. Wiesz już, w którym miejscu w kuchni będzie stała lodówka? Świetnie, to najlepszy moment, żeby przewidzieć tam montaż gniazdka. Kolejnym krokiem wykańczania nowego mieszkania jest malowanie ścian, sufitów i układanie podłóg. Kiedy wszystkie wymienione prace zostaną już zakończone, można wstawić drzwi do tych pomieszczeń, które tego wymagają.

Urządzanie pomieszczeń w nowym mieszkaniu

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, można urządzać je całe jednocześnie, jednak jest to kłopotliwe. Dlatego wiele osób zaczyna prace wykończeniowe od tych pomieszczeń, które są najbardziej potrzebne. Zwykle jest to łazienka i kuchnia. Kiedy posiada się już niezbędne wyposażenie w obu miejscach, przychodzi czas na zadbanie o pokoje. Można w nich montować oświetlenie, ustawiać meble i dekorować je tak, by czuć się w nich jak najlepiej. Czas remontu nowego mieszkania uznaje się w końcu za zakończony, a właściciele mogą odpoczywać i cieszyć się pięknymi wnętrzami.

Marzy Ci się mieszkanie od dewelopera, które urządzisz według własnego pomysłu? Nasza firma chętnie pomoże Ci zrealizować wszystkie plany. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.