Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Noc sylwestrowa – jak zadbać o swoje domowe zwierzęta?

« Przejdź do listy postów

Noc sylwestrowa, to jeden z najważniejszych dni w roku. To właśnie wtedy nastawiamy się na dobrą zabawę, pożegnanie starego roku i powitanie tego nowego, jak zawsze z nadzieją bardziej hojnego. Ludzie zazwyczaj bardzo miło spędzają tę uroczystość. Niestety, inaczej sprawa wygląda z naszymi domowymi zwierzętami. Ze względu na ich większą podatność na bodźce i znaczne wyostrzenie zmysłów, mogą one właśnie wtedy odczuwać ogromny stres i podenerwowanie. Jeśli urządzamy zabawę sylwestrową właśnie w naszym mieszkaniu, warto nasze pupile na nią dobrze przygotować.

Zmiana dotychczasowych zachowań

Zwierzęta podczas twojej zabawy sylwestrowej - tekst blogowy - AS BUD-PROF

Pinterest.com

Postaraj lekko dostroić dotychczasowe przyzwyczajenia zarówno swoje, jak i swojego zwierzęcia i pomyśl o drobnej zmianie wcześniej ustalonych czynności. W przypadku posiadania psa, pomyśl o zmianie pór wychodzenia na spacer. W dzień sylwestra poświęć więcej czasu na spacer na przykład w urokliwym parku czy lesie, które może pozytywnie nastroić Twoje zwierzę i skutecznie je uspokoić. Doskonałym wyborem na tę czynność jest piękny las nieopodal naszego Osiedla Platinum w Grodzisku Mazowieckim. Na szczęście, dzięki znacznemu oddaleniu od Warszawy, w tej okolicy jest niezwykle spokojnie, co z pewnością znacznie wpłynie na samopoczucie Twojego psa lub innego zwierzaka.

 

Tak samo psu, jak innym zwierzęcym domownikom, warto odpowiednio zmienić pory jedzenia. Najlepiej dostroić je do tego wieczoru tak, by je specjalnie porcjować i zbytnio nie przegłodzić pupila. Najlepiej nakarmić go tuż przed rozpoczęciem zabawy tak, by nie przeżywał wszystkiego ze wzmożona siłą. Pamiętaj, co więcej, o możliwości szybkiego zagaszenia pragnienia.

Reorganizacja mieszkania

Zwierzęta podczas twojej zabawy sylwestrowej - tekst blogowy - AS BUD-PROF

Pinterest.com

Twoje lokum powinno przynajmniej przez jeden wieczór w roku, stanowić oazę spokoju dla zwierząt. Aby o to właściwie zadbać, warto przygotować dla niego bądź nich ciemne i spokojne miejsce. Najlepiej, gdyby to był zakamarek, który Twój pupil bardzo lubi. Co więcej, ważnym jest, by przenieść tam jego legowisko i upewnić się, że dobrze się tam czuje. Jeśli jednak już wiesz, że nie będzie to trafne miejsce, spróbuj go do niego wcześniej przyzwyczaić. Twój zwierzak musi w noc sylwestrową czuć się bezpiecznie. W walce z hałasem dodaj również możliwość figli z ulubionymi zabawkami i przygotuj dla niego w wybranym miejscu wszystkie te akcesoria, które lub najbardziej.

 

Oczywiście nie wszystkie zwierzęta lubią ciszę i spokój. Dla Twojego zwierzaka leżenie obok Ciebie na kanapie, kiedy np. oglądasz telewizję, może już być wystarczająco uspokajające. Dla dodatkowego efektu można włączyć muzykę, która spowoduje chociaż drobne zagłuszenie odgłosów wybuchów. Aby zniwelować wrażenie migotania, warto przysłonić nieco okna tak, aby zamaskować pojawiające się błyski.

Zwierzęta podczas twojej zabawy sylwestrowej - tekst blogowy - AS BUD-PROF

Pinterest.com

Nie wszystkie domowe zwierzęta odznaczają się taką swoistą nadwrażliwością. Wynika to z pewnością z przyzwyczajeń i samego usposobienia zwierzaka. Warto jednak „dmuchać na zimne” i zabezpieczyć się przed sylwestrem szczególnie, jeśli to jego pierwszy w życiu. Daj mu odetchnąć, a jeśli jest nad wyraz wrażliwy na hałas i zmieniające się często obrazy, postaraj nie zostawiać go w domu na całą noc zupełnie samego!My, zarówno ze strony dewelopera, jak i wszystkich lokatorów przestronnych mieszkań niedaleko Warszawy, życzymy szampańskiej zabawy sylwestrowej oraz spełnienia marzeń w Nowym Roku!


Do zobaczenia w 2016!