Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Moda na stylizowanie mieszkań na wnętrza domów

« Przejdź do listy postów

Standardowy układ mebli w mieszkaniu już dawno odszedł „do lamusa”. Obecnie projektanci wnętrz coraz częściej przenoszą część rozwiązań stosowanych w domach – również do mieszkań. Czemu w dwupokojowym mieszkaniu ma zabraknąć miejsca na sypialnię lub toaletkę? Wyjdź naprzeciw najnowszym trendom i sprawdź, jakie propozycje aranżacyjne podbiją serce Twojej rodziny oraz gości. 

Podwieszane sufity – opcja idealna do mieszkania i do domu

podwieszane sufity z mieszkaniu - blog dewelopera budowlanego

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/ 512566001321749803/

Takie rozwiązanie sprawia, że powierzchnia danego pokoju wydaje się większa. Odpowiednie oświetlenie ścian, które rozchodzi się z samej góry, pozwala na uzyskanie pięknych światło-cieni podkreślających dekoracyjne detale (nierówną fakturę ścian, obrazy czy rośliny).

Kiedyś takie rozwiązania stosowano głównie w domach, obecnie trudno wyobrazić sobie nowoczesne mieszkanie bez tego elementu. Podwieszany sufit ładnie prezentuje się zarówno w sypialni jak i w łazience. Jako doświadczony deweloper budowlany – polecamy również zastosowanie takiego rozwiązania aranżacyjnego w mieszkaniach, w których salon jest połączony z aneksem kuchennym. Wówczas dzięki dwupoziomowemu sufitowi obie przestrzenie oddzielą się od siebie, tym samym sprawiając wrażenie większego metrażu.

Sypialnia w mieszkaniu – aranżować czy zrezygnować?

Sypialnia w mieszkaniu - blog dewelopera budowlanego

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/ 530932243556292264/

Bez wątpienia sypialnia jest miejscem, na które powinno się znaleźć „miejsce” w każdym – nawet w dwupokojowym mieszkaniu. Ludzie potrzebują azylu, w którym będą mogli relaksować się po ciężkim dniu. Miejsca, gdzie komfortowo można przeczytać książkę i posiedzieć w ciszy...

Dawniej sypialnie aranżowano wyłącznie w domach, dziś w mieszkaniu również coraz więcej ludzi się na nie decyduje. Szczególnie jeżeli mamy do dyspozycji trzy lub więcej pokojów. Sypialnia w mieszkaniu, niezbyt często jest dużym pokojem, dlatego też tak ważne jest jej odpowiednie rozplanowanie. Bez wątpienia lustro pozwala uzyskać wrażenie większej przestrzeni. Dlatego funkcjonalnym a zarazem ciekawym rozwiązaniem jest zaplanowanie w sypialni szafy lub drzwi, na których znajdzie się lustro.

W takich zakątkach mieszkań zjawiskowo prezentują się również żyrandole z imitacją kryształów. Tak rozproszone światło zmienia klimat sypialni i sprawia, że relaks jest jeszcze bardziej efektywny.

Balkon w mieszkaniu jak taras w domu

mieszkanie z balkonem - deweloper - blog

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/ AdV8s7Ig- LaUWkvgaFq8- gmZLU1RJdLLdXHu1Ir8vyuXW0njcboe81E/

Mieszkanie z balkonem to prawdziwy luksus, na który może pozowlić sobie każdy. Dzięki szczypcie kreatywności i zaangażowania można go zmienić w miejsce, gdzie chętnie będziemy spędzać popołudnia po pracy i letnie poranki. Wbrew pozorom wcale nie potrzebujesz dużego balkonu, aby postawić tam stolik i zagospodarować miejsce na wygodny fotel. Kiedy dodasz do tego również odrobinę zieleni na balustradzie lub ścianie przy oknie, zakątek ten stanie się naprawdę magiczny. I kto powiedział, że w mieszkaniu nie można mieć – tarasu?

Deweloper zaprasza do szerokiej oferty mieszkań z balkonami w Grodzisku Mazowieckim. Mieszkania w stanie deweloperskim dostępne od zaraz!