Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Mieszkanie z kuchnią otwartą czy zamkniętą?

« Przejdź do listy postów

Przed tym pytaniem stają zarówno osoby zainteresowane zakupem nowego mieszkania jak i te, które planują budowę domu. Wybór wbrew pozorom nie jest taki prosty, jakby się mogło wydawać. Kupno mieszkania to niejednokrotnie decyzja na całe życie, dlatego przed jej podjęciem trzeba przemyśleć każdy detal, aby później cieszyć się wymarzonym i komfortowym lokum.

Kuchnia zamknięta w Twoim nowym mieszkaniu

mieszkanie z kuchnią zamkniętą - blog dewelopera

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/ 802344489834380907/

Taka propozycja zapewni Ci nieprzenoszenie się zapachów związanych z gotowaniem do innych pomieszczeń w Twoim mieszkaniu. Ponadto goście, który dotarli do Ciebie przed wyznaczoną godziną nie będą widzieli bałaganu, który na przykład została po przygotowaniu kolacji.

W przypadku kuchni zamkniętej nie musisz również martwić się jej spójnością aranżacyjną z salonem. Jest to rozwiązanie doskonałe dla osób lubiących designerskie przemieszanie stylów. Jeżeli na przykład każde pomieszczenie w Twoim mieszkaniu jest w odrębnym klimacie – możesz delektować się wszystkim, co lubisz najbardziej, w zależności od Twojego nastroju.

Z kuchni zamkniętej nie dobiegają również żadne odgłosy, na przykład jeżeli uruchomisz zmywarkę podczas wizyty gości – nikt nie musi o tym wiedzieć. W tego rodzaju kuchni również łatwiej jest wkomponować pralkę czy inne niekoniecznie „kuchenne” sprzęty.

Zalety mieszkania z kuchnią otwartą

mieszkanie z aneksem kuchennym - deweloper budowlany Warszawa

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/ 479774166544245383/ HOMEBOOK

Mieszkanie z otwartą kuchnią z roku na rok staje się coraz modniejszą propozycją projektantów wnętrz. Przede wszystkim dlatego, że pozwala zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu – pozbywając się jednej ściany, zyskujemy otwartą przestrzeń. Dzięki temu można również stworzyć spójną zabudowę salonu i aneksu kuchennego.

Pięknie prezentuje się połączenie płytek podłogowych z parkietem lub panelami imitującymi drewno. O takie rozwiązanie nie trudno zwłaszcza w mieszkaniu z kuchnią otwartą. Ponadto jeżeli odwiedzą Cię goście, możesz czynnie uczestniczyć w konwersacji, jednocześnie szykując kolejne dania. Mieszkanie z otwartą kuchnią doceniają szczególnie rodzicie małych dzieci. Maluch może bawić się w salonie, a opiekunowie mają go na oku nawet w momencie przygotowywania posiłku.


Mieszkanie z aneksem kuchennym
można bardzo ciekawie zaaranżować, tworząc designerski barek lub stawiając na szafce pomiędzy salonem a kuchnią – piękne akwarium. Takie rozwiązania zachwycą każdego, a Wy jako domownicy będziecie się czuć w pełni zrelaksowani w idealnym własnym mieszkaniu.


Oferujemy mieszkania pod Warszawą w Grodzisku Mazowieckim. Osiedle Platinum udostępnia mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe z aneksem kuchennym oraz z przestronnymi balkonami. Zapraszamy do odwiedzenia naszej okolicy!