Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Mieszkanie od dewelopera - same plusy!

« Przejdź do listy postów

Badania pokazują, że rynek nieruchomości w 2017 roku wyraźnie skoncentrowany był wokół mieszkań od dewelopera. Tendencja zakupu mieszkań z rynku wtórnego zdaje się nie spadać także w tym roku. Pierwsi zainteresowani kupują mieszkania nawet, gdy te jeszcze nie zostały wybudowane. Argumenty pokazujące z czego wynika ten stan rzeczy, przedstawiamy w poniższym artykule.

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

mieszkania od dewelopera - oferta AS BUD-PROF

Zakup mieszkania od dewelopera przede wszystkim daje Ci pewność, że jesteś pierwszym właścicielem i mieszkanie nie jest w żaden sposób obciążone kredytem wziętym przez osoby trzecie. Niższe są także koszty transakcyjne. Co to oznacza w praktyce? Jako przyszły właściciel jesteś zwolniony z podatku od czynności cywilno-prawnych. Ponadto mieszkania w nowym budownictwie posiadają komfortowy i funkcjonalny rozkład, dzięki któremu urządzenie własnych czterech kątów jest jeszcze prostsze i przyjemniejsze.

Bardzo ważną kwestią, obok której nie można przejść obojętnie jest bezpieczeństwo. Kupując mieszkania od dewelopera, masz pewność, że wykorzystana tam technologia nie jest przestarzała, a dopasowana do potrzeb współczesnych ludzi - m.in. bezpieczna konstrukcja, wykorzystanie materiałów wysokiej jakości (np. termoizolacyjnych), czy instalacja, która pozwala na użytkownie w jednym czasie kilku urządzeń o dużej mocy. Spokój psychiczny daje także fakt, że w razie jakichkolwiek usterek, przez pierwsze pięć lat deweloper ma obowiązek je usunąć w ramach obowiązującej gwarancji.

Na te aspekty warto zwrócić uwagę, kupując mieszkanie z rynku pierwotnego

Przed sfinalizowaniem transakcji warto upewnić się, czy wybrane lokum posiada miejsce parkingowe lub czy istnieje możliwość dokupienia takiego miejsca. Taka inwestycja nie tylko jest dodatkowym udogodnieniem, ale także podnosi wartość samej nieruchomości. Równie ważne jest zapoznanie się z otoczeniem – zielone parki, place zabaw i dobrze skomunikowana okolica, to niefinansowe atuty wzbogacające walory nieruchomości.


Jeśli rozglądasz się za mieszkaniem w sąsiedztwie Warszawy, warto zapoznać się z ofertą dewelopera z Grodziska Mazowieckiego. Mieszkania tam podbudowane mają opisane wyżej udogodnienia i z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.