Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Mieszkanie i wnętrza w stylu loftowym

« Przejdź do listy postów

Styl loftowy, charakterystyczny dla wnętrz o dużej powierzchni, z wysokimi na kilka metrów sufitami oraz wielkowymiarowymi oknami, który przez długi czas spotkać można było jedynie w mieszkaniach i biurach przekształconych z budynków pofabrycznych, zdobywa coraz większą popularność także wśród właścicieli niewielkich mieszkań jedno lub dwupokojowych. Aranżacyjna wolność i dowolność zachwyca coraz więcej osób poszukujących inspiracji do aranżacji mieszkania kupionego w stanie deweloperskim.

Loft w bloku? To możliwe! - Inspirujemy do zmiany wystroju mieszkania

mieszkania od dewelopera - Warszawa i Grodzisk Mazowiecki

Urządzanie przestrzeni industrialnej w bloku to ogromne wyzwanie, jednak nie niemożliwe do wykonania. Zanim na dobre wpadniesz w wir zakupów, wybierania mebli i planowania przestrzeni, upewnij się, że na pewno jest to rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie. Jeśli jesteś fanem przytulnych wnętrz, gdzie królują pastelowe barwy, niezliczona ilość poduszek, koców i miękkie sofy - styl loftowy Cię zmęczy. Charakterystyczną cechą mieszkań w stylu industrialnym jest bowiem surowość i ograniczona ilość dodatków.

Jeśli jednak zdecydowałeś na aranżację mieszkania w stylu loftowym, przekonaj się, jak osiągnąć ten efekt. Na podłodze ułóż drewniane deski wyglądające na stare i zniszczone lub dekoracyjny beton. Jeżeli masz taką możliwość, ściany pozostaw jak najbardziej odsłonięte – idealnym rozwiązaniem będzie wkomponowanie do przestrzeni ściany z czerwonej cegły lub jej imitacji. Ponadto staraj się unikać sztucznych podziałów pomieszczeń – otwarta przestrzeń to jedna z głównych cech wnętrz urządzanych w stylu loftowym.

Klimatyczna prostota loftów a możliwości Twojego mieszkania

Dobierając wyposażenie do mieszkania urządzonego w stylu industrialnym, postaw na proste formy i ogranicz ozdoby – wybierz symetryczne meble wykonane z brązowego drewna lub metalu. Dodatkowym atutem będzie wystylizowanie ich powierzchni na stare, nadszarpnięte zębem czasu. Rysy, zadrapania, czy niewielkie plamy na ścianach dodatkowo upiększą wnętrze i dodadzą indywidualnego charakteru. Bardzo ważny jest także dobór oświetlenia – wykwintne żyrandole czy fikuśne lampy nie znajdą tu swojego miejsca, dlatego postaw na długie, przyczepione do drewnianych belek pod sufitem lampy o prostej formie kwadratu.

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, gdzie urządzisz swoje wymarzone mieszkanie w stylu loftowym, zapoznaj się z ofertą dewelopera w Grodzisku Mazowieckim. Szeroki wybór mieszkań jedno i dwupokojowych pozwoli Ci stworzyć idealną przestrzeń mieszkalną dopasowaną do Twoich potrzeb.