Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Mieszkanie dla studenta - wynajęte czy własne?

« Przejdź do listy postów

Początek studiów dla wielu młodych ludzi równoznaczny jest z wyprowadzką z domu rodzinnego. Ci, którzy za swój cel wybrali Warszawę, muszą liczyć się z wysokimi kosztami życia na własną rękę. Aby nie mnożyć kosztów, dobrze poszukać alternatyw dla mieszkania w Warszawie. 

Możliwości: zakup mieszkania lub wynajem

mieszkania Grodzisk Mazowiecki - pod Warszawą - blog dewelopera

Jedną z propozycji dewelopera jest zakup na własność mieszkania w Grodzisku Mazowieckim. To nieduże miasto oddalone zaledwie kilkanaście minut drogi od centrum Warszawy, urzeczywistnia plany o zakupie własnych czterech kątów, umożliwiając dobrą komunikację z samym centrum stolicy. Ponadto, rata kredytu niewiele różni się od cen wynajęcia pokoju w Warszawie, więc opłaty praktycznie pozostają niezmienne.

Ta opcja jest szczególnie polecana wszystkim osobom, które później planują pracować w mieście, gdzie rozpoczęły edukację wyższą. Nawet jeżeli przeprowadzisz się do innego miasta, za kwotę pobieraną w zamian za wynajem własnego mieszkania w Grodzisku Mazowieckim bez problemu spłacisz kredyt. 

Korzyści z kupna nowego mieszkania

Warto pamiętać, że własne mieszkanie to przede wszystkim wolność i wygoda. W momencie zakupu, wszystkie decyzje z nim związane w stu procentach należą do Ciebie. Przestrzeń w mieszkaniu możesz zorganizować według własnych potrzeb – ci, którzy cenią sobie prywatność mogą wydzielić salon i sypialnię, a prawdziwe dusze towarzystwa, przeznaczyć jeden pokój na wynajem.

Co więcej, mieszkania w stanie deweloperskim dają czystą kartę, którą można zapisać we własny, indywidualny sposób. Swoboda urządzenia własnych czterech kątów, to nie tylko ogromna radość, ale także szansa na zaaranżowanie miejsca, w którym chętnie spędzisz każdą wolną chwilę.

Zakup mieszkania - dobra inwestycja

Kupno nowego mieszkania to długofalowa inwestycja w przyszłość, która zapewnia nieoceniony komfort psychiczny bycia u siebie. I choć wielu osobom wciąż kojarzy się z pewnego rodzaju „uwiązaniem” do jednego miejsca, wcale nie musi tak być. Nowe mieszkanie nie obliguje do pozostania w nim na stałe.


W przypadku wyjazdu z łatwością można wynająć swoje cztery kąty, a pieniądze otrzymane z najmu przeznaczyć na spłatę kredytu. Dzięki temu nie trzeba martwić się o straty czy brak funduszy na opłaty, przy jednoczesnej pewności posiadania własnego miejsca, do którego w każdej chwili można wrócić. Do takiej inwestycji Grodzisk Mazowiecki jest idealny przede wszystkim ze względu na swój spokojny klimat i jednoczesne bliskie położenie Warszawy.