Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Mieszkanie czy domek bliźniak?

« Przejdź do listy postów

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania. Jednocześnie dla części spośród nich własne cztery ściany w bloku to zbyt mało. Swojej przyszłości upatrują w domu lub co najmniej w segmencie typu bliźniak. Takie marzenia stają się coraz łatwiejsze do spełnienia, a to wszystko za sprawą wciąż poszerzającej się oferty deweloperów budowlanych.

Sami należymy do tego grona i jako doświadczeni w branży doradcy, podpowiemy Wam, kiedy lepiej zdecydować się na życie w bloku a kiedy w mieszkaniu.

Własne mieszkanie – zakup na start, czy na całe życie?

nowe mieszkania czy nowe domy - blog dewelopera

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/ 20969954499130144/

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jakie mieszkanie kupisz. Wiadomo, że kawalerka w starym budownictwie to nie jest propozycja dla kogoś, kto chciałby tam spędzić całe swoje życie i zamieszkać z rodziną. Inaczej sprawa kształtuje się, jeżeli zainwestujesz w zakup mieszkania trzy lub czteropokojowego. Dewelopery tak dobierają metraże i rozkłady tego typu mieszkań, aby spełniały jak najwięcej wymagań ich przyszłych lokatorów.

Wiemy po sobie, że każda inwestycja mieszkaniowa pozwala nam wyciągać wnioski, które są bezcenne podczas planowania kolejnej budowy. Zasięgając opinii naszych lokatorów, wiemy, co jeszcze można udoskonalić w przyszłości.

Jeżeli więc planujesz kupić mieszkanie, pomyśl przyszłościowo. Większe mieszkanie trudniej komuś wynająć, ale również „łatwiej” kupić. Z reguły ceny mieszkań jedno a dwupokojowych nie różnią się aż tak diametralnie od siebie, aby nie można było rozważyć takiej propozycji. Ponadto w dzisiejszych czasach można znaleźć wiele ofert kredytów hipotecznych, których oprocentowanie jest atrakcyjne dla osób decydujących się na zakup.

Dom czy mieszkanie? - Kwestie finansowe i nie tylko...

aranżacja mieszkania - oferta dewelopera Warszawa

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/ AVukxvQ5nwtLq7LESp4ae3TWuq4Qk 5jLAIrECGqlE-xifKuvvAhJvP0/

Bez wątpienia życie w domu dla wielu osób może okazać się bardziej komfortowe niż w mieszkaniu. Nie ma jednak „nic za darmo”. Koszt związany z zakupem lub budową domu są jednak zdecydowanie wyższe od tych, które wiążą się z kupnem mieszkania.

Nabywając własne „cztery ściany” w bloku, nie musisz również stawiać czoła tylu formalnościom jak podczas załatwiania kwestii prawnych związanych z budową domu.

Ponadto jeżeli cenisz swój relaks, życie w mieszkaniu będzie dla Ciebie bardziej komfortowe. Kiedy przyjdzie weekend nie będziesz musiał martwić się o koszenie trawy, a zimą – odśnieżenie podjazdu. Po prostu – wracasz z pracy i możesz czytać książkę. Niestety... dom to nie tylko przyjemności, ale również obowiązki.


Poznałeś już naszą ofertę mieszkań w stanie deweloperskim pod Warszawą – w Grodzisku Mazowieckim? Jeżeli nie, zapraszamy do kontaktu!