Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Kwiaty doniczkowe idealne do sypialni w Twoim nowym mieszkaniu

« Przejdź do listy postów

Kochasz kwiaty, ale nie chcesz otaczać się nimi w sypialni, ponieważ obawiasz się, że będą „zabierały” Ci tlen podczas snu? Większość roślin tak właśnie działa – czyli absorbuje tlen, a emituje dwutlenek węgla. Na szczęście jednak istnieje wiele gatunków pięknych kwiatów, które idealnie będą nadawały się do Twojej sypialni w nowym mieszkaniu. Większość z nich przystosowana jest do gorącego i suchego klimatu, w związku z czym działają na odwrotnej zasadzie: w nocy produkują tlen i pochłaniają CO2.

Jeżeli więc aranżujesz sypialnię w nowym mieszkaniu, pomyśl nad uzupełnieniem jej wystroju o rośliny, które dotlenią pomieszczenie, tym samym zapewniając Tobie zdrowy i odprężający sen.

Dużo zieleni w sypialni – kojąca magia Twojego mieszkania

wystrój sypialni - mieszkania stan deweloperski - blog AS BUD-PROF

Jeżeli lubisz kwiaty, które mają duże rozłożyste liście, polecamy skrzydłokwiat. Jest to roślina, która nie lubi bezpośredniego nasłonecznienia, idealnie nadaje się zatem do mieszkań, w których okno jest lekko zacienione lub które osłania balkon. Ten kwiat nie wymaga dużo uwagi i pielęgnacji, wystarczy podlać go dwa/trzy razy w tygodniu i zapewnić mu miejsce, gdzie nie ma przeciągu. Bardzo dobrze będzie prezentował się w nowoczesnej minimalistycznej sypialni.


Idealną propozycją do bardzo widnych mieszkań jest aloes drzewiasty. W przypadku tej rośliny jednak musicie się przygotować, że trzeba zapewnić jej miejsce na podłodze, ponieważ rośnie na kilkadziesiąt centymetrów. Pamiętajcie również, aby nie narażać aloesu na bezpośredni kontakt z nasłonecznionymi miejscami, które mogą powodować poparzenie rośliny.

Aloes kwitnie na czerwono i bardzo wyraziście akcentuje klasyczne aranżacje. Ponadto chyba warto mieć w mieszkaniu roślinę, która leczy rany, oparzenia oraz z której można zrobić rewitalizującą maseczkę.

Jaki kolor ścian dobrać do sypialni? – Aranżacyjne pomysły dewelopera

W związku z tym, że na rynku pierwotnym nasze mieszkania (dostępne w obrębie różnych inwestycji deweloperskich) obecne są od wielu lat, mieliśmy okazję widzieć mnóstwo ciekawych pomysłów aranżacyjnych wdrożonych przez naszych klientów. Sypialnia to pokój, od którego bardzo często zaczyna się urządzanie mieszkania… przecież trzeba gdzieś spać i oderwać myśli od trwającego remontu.

Coraz częściej wybieranym kolorem ścian do sypialni jest biel. Takie rozwiązanie stanowi doskonałe tło dla barwnych dodatków na przykład w kolorze czerwonym. W takich przypadkach jako dodatek do wystroju doskonale sprawdza się szlumbergera inaczej określana kaktusem Bożego Narodzenia (ponieważ kwitnie właśnie w okresie tych zimowych świąt). Czerwone kwiaty tej rośliny pięknie komponują się z białą taflą ściany.

mieszkania w stanie deweloperskim Grodzisk Mazowiecki - blog AS BUD-PROF

Innym pomysłem na kolor ścian w sypialni jest pomalowanie ściany za łóżkiem na intensywny kolor np. ciemny fiolet lub limetkę. Psychologowie radzą, aby sypialnia była pokojem w Waszym mieszkaniu, w którym będziecie się relaksować, stąd ich porady, aby ściany były jasne i nie dekoncentrowały Was podczas odpoczynku. Jeżeli jednak to ściana za łóżkiem będzie barwna, będziecie ją widzieć, wyłącznie wchodząc do sypialni. Podczas snu lub czytania książki – będzie za Waszymi plecami, a więc nie odwróci wzroku i nie zaburzy relaksu.

Zapraszamy do atrakcyjnej oferty mieszkań w Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą. Osiedle Platinum czeka właśnie na Was! Szeroki wybór mieszkań w stanie deweloperskim dostępnych w różnych metrażach i rozkładach.