Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Kupno czy wynajem?

« Przejdź do listy postów

Wielu z nas staje przed tym dylematem. Chyba każdy chciałby posiadać swoje cztery kąty, ale niestety nie każdego na nie stać. Wówczas z pomocą przychodzi nam możliwość wynajmowania mieszkania. Czy faktycznie bardziej opłaca się kupić, niż wynajmować? I czy rzeczywiście nie stać Cię na kupno mieszkania? Przyjrzyjmy się tej kwestii z bliska.

Podstawowe różnice - kupno mieszkania a wynajem

mieszkania pod Warszawą na sprzedaż - developer Warszawa

Zakup mieszkania na własność ma swoje olbrzymie zalety. Takim mieszkaniem możesz zarządzać w pełni, dokonywać w nim zmian dekoracyjno–architektonicznych, odnajmować innym, przekazać w spadku lub sprzedać. Mieszkanie własnościowe to także dobra lokata – majątek w postaci nieruchomości bywa dużo cenniejszy, niż gotówka.
 

Z drugiej strony kupno mieszkania nie dla każdego jest optymalnym rozwiązaniem. Studenci lub osoby zatrudnione w danym mieście na czas określony często nie inwestują w zakup nieruchomości, ponieważ nie wiedzą, czy w danym miejscu będą mieszkać. To także częste rozwiązanie tymczasowe dla osób, które odkładają kupno mieszkania na później (na przykład gromadząc środki na zakup lub budując własny dom).

Zakup mieszkania - drożej czy taniej od wynajmu?

Zwykle w podjęciu decyzji o kupnie lub wynajmie decydują czynniki finansowe. Często rezygnujemy z zakupu mieszkania, wybierając wynajem. Uznajemy, że nie mamy jednorazowo tak dużej kwoty. Warto jednak pomyśleć przyszłościowo. Osiadając w mieszkaniu, za którego wynajem zapłacimy właścicielowi 1500 zł, okaże się, że już po 11 latach wydaliśmy na nie prawie 200 tys. złotych... Za tę kwotę można kupić mieszkanie w dobrym standardzie W ofercie renomowanego developera AS BUD-PROF znajduje się wiele mieszkań dostępnych w tych granicach cenowych. Oferujemy nie tylko przestronne lokale usytuowane nieopodal Warszawy (między innym w Piasecznie i Grodzisku Mazowieckim), ale również profesjonalne doradztwo kredytowe.
 

Wynajmowanie mieszkania na dłuższy czas nigdy nie będzie opłacalne. Często o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zorientowanie się we własnej zdolności kredytowej. Biorąc kredyt na mieszkanie, spłacamy raty w podobnej wysokości, jak opłaty za wynajem, ale płacimy „za swoje”. Po okresie spłaty możemy swobodnie dysponować mieszkaniem, czego z pewnością nie można powiedzieć o wynajmowanej „poczekalni”.

Gdzie szukać informacji?

Jeśli myślisz o zakupie mieszkania powinieneś rozpocząć poszukiwania od wizyty w swoim banku, by dowiedzieć się, jaką masz możliwość kredytową. Nasza firma oferuje także bezpłatną pomoc konsultanta, który zaoferuje Ci dogodne warunki kredytowe. Od kupna mieszkania może Cię dzielić mniej, niż myślisz!

mieszkania na sprzedaż - Warszawa i okolice - oferta developera

Poznaj ofertę mieszkań developera AS BUD-PROF. Oferujemy piękne mieszkania w Piasecznie oraz w Grodzisku Mazowieckim. Dla nowych lokatorów grodziskiego Osiedla Platinum mamy wspaniałą promocję – remont jednego z pomieszczeń w cenie mieszkania. Dowiedz się więcej na ten temat, zapraszamy!