Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Kto najczęściej kupuje mieszkanie od dewelopera?

« Przejdź do listy postów

Branża deweloperska wie, że prawdziwy „boom” mieszkaniowy miał miejsce kilka lat temu. Obecnie jednak oferty nowych mieszkań również cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. W związku z tym, że od wielu lat budujemy inwestycje mieszkaniowe, wiemy kto i dlaczego najczęściej kupuje mieszkania! 

Młode pary i emeryci – klienci deweloperów budowlanych

Statystyki informują, że w ostatnich latach odnotowano spadek zainteresowania kredytami hipotecznymi, pomimo tego wiele osób korzysta z programu Mieszkanie dla Młodych. Generuje to stosunkowo duży ruch w biurach deweloperów.

Młode pary to najliczniejsza grupa osób, która inwestuje w zakup nowego mieszkania. Nie ma co ukrywać, obecnie wielu wykształconych ludzi dobrze zarabia, a tym samym otrzymuje wysokie kredyty hipoteczne na atrakcyjnych warunkach. Ponadto młodzi ludzie kalkulują, że miesięczna kwota odstępnego, którą musieliby zapłacić właścicielowi wynajmowanego mieszkania, jest mniej więcej w wysokości miesięcznej raty, którą uiszcza się bankowi za własne lokum! Jest to inwestycja w lepszą przyszłość, ponieważ nawet jeżeli na początku młodzi ludzie decydują się na zakup kawalerki, to za jakiś czas mogą ją wynająć, przenosząc się do większego mieszkania.

Drugą grupą osób, która również bardzo często decyduje się na zakup nowego mieszkania są emeryci. Tutaj najczęściej dochodzi do zakupu małego mieszkania. Osoby starsze, które lata młodości spędziły w dużych lokalach, sprzedają je dla własnej wygody (chociażby dla mniejszej powierzchni do sprzątania oraz z przyczyn finansowych) na mniejsze mieszkania. Wcześniej sprzedają swoje duże lokum, aby zakupić od dewelopera małe mieszkanie w dogodnej dla nich okolicy.

Tego typu inwestycją doskonale dopasowaną do potrzeb osób zarówno młodych jak i starszych jest Osiedle Platinum w Grodzisku Mazowieckim. Bliskość parków oraz dobrze skomunikowana okolica sprawiają, że życie tutaj to prawdziwa przyjemność! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą mieszkań w stanie deweloperskim.

Rynek pierwotny czy wtórny?

To pytanie zadaje sobie każda osoba myśląca o zakupie nowego mieszkania. Obecnie jednak lokale dostępne na rynku pierwotnym nie są wcale o wiele droższe od tych udostępnianych w obrębie nowych inwestycji. Ponadto zakup mieszkania w stanie deweloperskim jest o wiele korzystniejszy, ponieważ można w nim szybko i sprawnie przeprowadzić remont, dostosowując mieszkanie do swoich potrzeb. W przypadku mieszkań dostępnych na rynku pierwotnym nie mamy również pewności, jakie instalacje przebiegają w naszym nowym „M”. Jeżeli okaże się, że jakość instalacji jest niska, a wręcz zagraża Twojemu bezpieczeństwu, koszty związane z remontem znacznie wzrosną.

O deweloperach działających na rynku pierwotnym możesz również zasięgnąć opinii, dzięki czemu wiesz z kim będziesz współpracował. Warto również poznać zdanie osób, które już mieszkają na interesującym Cię osiedlu.

Deweloper budowlany AS BUD-PROF zaprasza do zapoznania się z bogatą ofertą nowych mieszkań pod Warszawą!