Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Koniec wakacji, to nie koniec innowacji

« Przejdź do listy postów

Jednym z pomysłów może być wprowadzanie zmian w obrębie naszego mieszkania, dzięki czemu sprawimy, że będzie zdecydowanie bardziej przytulne. Dla niektórych z nas, to przełomowy miesiąc również dlatego, że to właśnie wtedy nasze pociechy idą, często po raz pierwszy, do przedszkola lub szkoły. Myśląc więc o wielkich zmianach w naszym życiu, zacznijmy od stworzenia dla nich ich własnych pokojów. Jeśli decydujesz się na zmianę wystroju tego pomieszczenia, nie zapominaj o zainteresowaniach swojego dziecka. To powinien być jego własny kącik w domu, a więc przede wszystkim, powinien czuć się w nim swobodnie i komfortowo. Im dziecko jest starsze, tym jego upodobania są inne. Pokój dla dziecka- w zależności od tego, czym się ono interesuje i o czym marzy - może wyglądać niczym statek kosmiczny, czy mapa skarbów.

Czego nie powinno zabraknąć w pokoju dla dziecka? - Mieszkania pod Warszawą

pokój dziecięcy - mieszkania pod Warszawą - developer

Źródło zdjęcia: https://pl.pinterest.com/pin/ 450641506443673727/

Biurko jako element niezbędny do nauki, powinno zostać dostosowane do wzrostu dziecka. Odrabianie lekcji przy niewygodnym biurku już na samym początku zniechęci naszego malucha do odrabiania lekcji. Zdecydowanie poleca się tym samym biurka w jasnym kolorze, te ciemne lub wzorzyste, mogą bowiem utrudniać koncentrację. Podobnie jest z krzesłem lub fotelem. Najlepiej, jeśli będzie posiadać regulację wysokości i oparcia. Jeśli dziecko korzysta z komputera, pamiętajmy, aby górna krawędź monitora znajdowała się na wysokości oczu, a ekran był lekko odchylony do tyłu. Nad biurkiem warto też przywiesić tablice, np. magnetyczną, czy korkową. Ułatwi to dziecku gromadzenie najważniejszych pomocy naukowych w zasięgu wzroku i ręki.
 

Młodsze dzieci w swoim pokoju powinny posiadać także kącik przeznaczony na zabawę, gdzie mogą poukładać swoje zabawki i książki. Aby jednak w pokoju nie zapanował chaos, wszystko powinno mieć swoje miejsce. W pokoju każdego malucha zabawek na ogół jest dużo, zwłaszcza jeśli dzielą swój pokój z rodzeństwem. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w pojemniki na kółkach. Dzięki temu zabawki będą dobrze pogrupowane i łatwiej będzie zachować porządek.
 

Bardzo ważnym elementem pokoju młodego ucznia jest także to, aby miało w nim wygodne łóżko. Oczywiście różnica w dodatkach jest duża. Chłopcy będą cieszyć się z pościeli w samochody, samoloty czy w postacie z ulubionych bajek. W pokoju dziewczynki świetnym rozwiązaniem będzie baldachim lub motywy z opowieści o księżniczkach. Dla dwójki pociech natomiast, idealnym rozwiązaniem będzie łóżko piętrowe, dzięki któremu zaoszczędzimy miejsce w pokoju, a w dzieciach zapłonie poczucie zdobywania i przygody.
 

Meble w pokoju dziecięcym nie powinny być zbyt duże, żeby nie zabierały przestrzeni. Producenci tego typu dodatków rezygnują z intensywnych kolorów, które mogą niezdrowo pobudzać dziecko i powodować zbyt dużą nerwowość. Co więcej, mały dywanik na środku pokoju będzie doskonałym rozwiązaniem, bo to właśnie zazwyczaj środek pokoju służy jako plac zabaw oraz tutaj też nasze pociechy przyjmują swoich „małych gości”.

Nie zapominaj o oświetleniu w pokoju dziecięcym

pokój dla dzieci w mieszkaniach pod Warszawą

Źródło zdjęcia: https://pl.pinterest.com/pin/ 215821007120968751/

Oświetlenie w pokoju dziecka jest niemal tak samo ważne, jak pozostałe elementy. Biurko mimo tego, że powinno znajdować się niedaleko okna, musi być także zaopatrzone w lampkę. Oprócz tego, w centralnej części pokoju powinna znajdować się lampa sufitowa. Przy łóżku dziecka dobrze jest także umieścić lampkę nocną. Zarówno mniejsze lampki, jak i żyrandole dostępne są w wielu wersjach, więc do pokoju dziecka możemy wybrać model z odpowiednim motywem. Musimy pamiętać także o odpowiednim doborze kolorów.


Świetnym pomysłem jest pomalowanie jednej ściany farbą magnetyczną. Taka farba nie zawiera szkodliwych substancji, a ściana nią pokryta ma właściwości magnetyczne.


Wiadomo, że w pokoju chłopca bardzo często dominującymi kolorami będą odcienie niebieskiego. Na ścianach możemy umieścić także tapetę z ciekawym motywem, który zainteresuje dziecko.

W pokoju dziewczynki zamiast standardowego różowego koloru możemy zastosować np. kolor pastelowy do ścian, a do tego nieduże, białe meble.

 

Zaryzykuj i pomyśl o zmianie aranżacji pomieszczeń dla swoich pociech także na naszym osiedlu Kwiaty Polskie w uroczym Piasecznie niedaleko Warszawy! Developer AS BUD-PROF życzy powodzenia w nowym roku szkolnym!