Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Komfortowy pokój dla rodzeństwa – jak go urządzić?

« Przejdź do listy postów

Stworzenie komfortowej przestrzeni dla dzieci, zarówno do nauki i odpoczynku, jak i do zabawy, to jedno z najważniejszych zadań każdego rodzica. Problem pojawia się jednak w momencie, gdy ograniczona przestrzeń mieszkania nie pozwala na zapewnienie dzieciom dwóch zupełnie oddzielnych pokoi. Zobacz, co możesz zrobić w takiej sytuacji.

Urządzanie pokoju dla dzieci – od czego zacząć?

Bez wątpienia jedną z najważniejszych czynności, jaką należy wykonać podczas aranżacji pokoju dla dzieci, jest rozdzielnie powierzchni pokoju w taki sposób, aby każdemu z dzieci dać choćby namiastkę prywatności i autonomiczności. Niezwykle istotne jest tu uwzględnianie potrzeb zarówno kilkuletniego malucha, jak i ucznia – „szkolniaka”. Nie jest to łatwe zadanie, zważywszy na to, że potrzeby i sposób spędzania wolnego czasu jednych i drugich znacznie się od siebie różnią. 

Nie daj się ograniczyć powierzchni, czyli mały pokój - duże możliwości

Jednym z podstawowych rozwiązań, które nie tylko pomoże zaoszczędzić miejsce, ale także sprawi wiele frajdy Twoim dzieciom jest ustawienie łóżka piętrowego. Różnorodne wariacje łóżek piętrowych dostępnych na rynku – z biurkiem, szafkami na ubrania, nietypowymi drabinkami czy przytulnymi zasłonami sprawią, że Twoje dzieci pokochają swój własny kąt, a Tobie dadzą więcej miejsca do przechowywania ich ubrań i zabawek.

Zaoszczędzoną dzięki meblom modułowym przestrzeń będziesz mógł z kolei przeznaczyć na ustawienie osobnych biurek i szafy. Warto pamiętać także o odpowiednim doborze kolorów – jeśli różnica wieku między dziećmi jest duża, postaraj się, aby nie były one ani zbyt mdłe, ani zbyt jaskrawe. Optymalnym rozwiązaniem będzie przełamanie kremowych lub żółtych ścian delikatnym, kolorowym akcentem – dzięki temu żadne z dzieci nie poczuje się pokrzywdzone.

Duży pokój… jeszcze większe możliwości!

Jeśli pokój Twoich dzieci jest spory, każdemu z nich wstaw pojedyncze łóżko i biurko. Dodatkowe miejsce do przechowywania ich prywatnych rzeczy oraz wizualne oddzielnie części sypialnianej uzyskasz dzięki łóżkom, pomiędzy którymi postawisz wysoką szafkę z dużą ilością szuflad i półek po oby dwóch stronach.

Dysponując sporą przestrzenią pokoju, bez problemu możesz również zorganizować dla dzieci osobne kąciki do zabaw i nauki. Oddzielone kolorową kotarą lub zasłoną pozwolą im na prywatność, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości wspólnego spędzania czasu. Świetnie sprawdzą się tu materiałowe namioty czy wiszące kosze-fotele.

Zastanawiasz się, jaki pokój dla Twoich dzieci będzie odpowiedni? Sprawdź ofertę mieszkań dewelopera AS-BUD PROF. Dostępne mieszkania dwu, jak i trzypokojowe pomogą Ci urzeczywistnić marzenia całej Twojej rodziny.