Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Kilka zasad rozmieszczenia oświetlenia w Twoim nowym mieszkaniu

« Przejdź do listy postów

Aby móc stworzyć idealną aranżację wnętrza, warto odpowiednio nim zagrać i stworzyć kompletny obraz doskonałego mieszkania. Często, pomimo szczerych chęci, nie wiemy do końca, w jaki sposób odpowiednio to zrobić. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą uda Wam się dobrać oświetlenie do Waszego nowego mieszkania

Mieszkania, które oferujemy są dobrze doświetlone światłem dziennym, jednak zmiana pór roku sprawia, że nawet lokal wyposażony w wiele dużych okien, wymaga przemyślanego oświetlenia. 

Moc żarówki i kolor światła ma znaczenie dla Ciebie i Twojego mieszkania

aranżacja mieszkania w Grodzisku Mazowieckim - Developer

Bardzo często mylimy się, co do odpowiedniego natężenia światła, koloru, a co za tym idzie jego siły. W momencie, kiedy okazuje się, że górne światło w pokoju dziennym, sypialni lub kuchni jest zbyt jasne i z jaskrawym odcieniem światła żarówki, możemy zamiast relaksu, zacząć odczuwać dyskomfort spowodowany bólami głowy i oczu oraz nerwowością. Z pewnością nie będzie to jeden z tych elementów, dzięki któremu poczujemy upragniony po całym dniu w pracy, odpoczynek. Warto również pamiętać o oszczędności. Wybierając żarówki o większej mocy, niż jest to konieczne, narażamy się na zdecydowanie większe koszta, niż musimy. Spowoduje to także brak osiągnięcia odpowiedniego klimatu wnętrza.


Mieszkania na Osiedlu Platinum w Grodzisku Mazowieckim posiadają kuchnię połączoną z salonem, dzięki takiemu nowoczesnemu aneksowi kuchennemu możesz pokusić się o uzyskanie designerskiego efektu poprzez odpowiednie rozplanowanie oświetlenia kuchennego i salonowego. W takim przypadku doskonale sprawdza się podwieszany sufit z oświetleniem typu led oraz nowoczesne lampy w okolicy wypoczynku. 

Oświetlona szafa w nowym mieszkaniu

oświetlenie mieszkania - oferta developera

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/ 299770918920407941/


To z pewnością jeden z najrzadziej wykorzystywanych potencjałów oświetlenia w mieszkaniach. Żarówka zamontowania w szafie lub w garderobie odpowie za lepsze wyeksponowanie wszystkich wiszących na wieszakach kreacji, płaszczy, kurtek, spodni, czy odzieży wierzchniej. Jeśli posiadasz garderobę zaprojektowaną specjalnie na wymiar, doskonały efekt osiągniesz tylko wtedy, kiedy zamontujesz w niej górne światło. Wówczas wszystkie elementy zostaną odpowiednio wyeksponowane i wyraźnie uwidocznione. Dla zabudowanych wnęk przeznaczonych na przechowywanie ubrań, doskonałym rozwiązaniem będzie boczne i punktowe światło. 

Nasze mieszkania posiadają takie rozkłady, że bez problemu nawet w najmnieszym lokum wygospodarujesz miejsce na stworzenie szafy wnękowej. Doświadczenie pozwala nam jako developerowi kreować przestrzeń dostosowaną do potrzeb naszych Klientów.

Włączniki do światła - rozplanowanie w mieszkaniu

Włączniki są bardzo ważnymi elementami, których wybór miejsca usytuowania niestety dość często odsuwamy na ostatni moment. Dopiero po aranżacji całego mieszkania zabieramy się za wybór miejsca włączników do światła. Warto jednak podjąć te decyzję nieco wcześniej. Oczywiście musimy dobrać ich rozmieszczenie w zgodzie z naszymi potrzebami i wygodą użytkowania. Pomyśl jednak nie tylko o swojej swobodzie. Włączniki montowane na wysokości ramion osoby dorosłej mogą być zupełnie niedostępne dla dziecka, a dla nas w momencie, kiedy jesteśmy zajęci niosąc, na przykład ciężkie torby. Włącznik powinien być również usytuowany odpowiednio daleko od drzwi wejściowych po to, abyś później mógł dobrać odpowiednią grubość ościeżnicy.


To wszystko, co udało nam się zaprezentować powyżej, to jedynie kilka, naszym zdaniem, najważniejszych zasad, o których warto pamiętać podczas aranżacji nowego mieszkania. Decydując się na jego zakup na rynku pierwotnym, na przykład od developera AS BUD-PROF, masz tę pewność, że wszystkie dostępne lokale są wyremontowane, posiadają funkcjonalny rozkład i dogodną okolicę. Pozostaje jedynie decyzja, które z naszej oferty wybrać.

Zapraszamy do Piaseczna i Grodziska Mazowieckiego - nowe mieszkania czekają właśnie na Ciebie!