Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Jesienny salon w odcieniach czerwieni w Twoim mieszkaniu

« Przejdź do listy postów

Jesień nadeszla, w związku z tym warto zmienić aranżację swojego mieszkania, wprowadzając do wnętrza dodatki, które wizualnie ogrzeją otoczenie. Październik to czas, kiedy zaczynamy więcej czasu spędzać w swoim mieszkaniu. Pamiętamy jeszcze letnie grille, dlatego wciąż zabiegamy o częsty kontakt z przyjaciółmi. W okresie jesiennym najlepszym miejscem spotkań okazuje się salon, dlatego to na jego przykładzie zastanówmy się, jak wprowadzić aranżację dostosowaną do klimatu panującego za oknem.

Bukiety z domieszką czerwonego w Twoim mieszkaniu

jesienna aranżacja mieszkania - Osiedle Platinum w Grodzisku Mazowieckim

Roślina, która jednoznacznie kojarzy nam się z jesienią, to jarzębina. Zapewni nam ona taki dodatek, który nada wnętrzu odrobinę nostalgii i ociepli wygląd pokoju. Jarzębina może zostać wykorzystana w kilku postaciach. W świeżej odsłonie doskonale sprawdzi się, na przykład, jako dodatek do bukietu w wazonie. Ozdoby wykonane z jarzębiny mogą również zaprosić do wnętrza naszego salonu. Aby to osiągnąć, warto dodać jej ziarna i stworzyć ciekawy stroik do przyozdobienia futryny. Jarzębina wygląda pięknie w swojej żywej postaci. To jednak nie jest jedyna forma, jaką można wybrać do stworzenia z niej wyjątkowych ozdób. Postaraj się wykorzytać także jej suszone owoce.Kolejnym pomysłem na to, aby uzyskać jesienny dodatek do pokoju gościnnego, może być stworzenie w jego wnętrzu ozdób z wykorzystaniem jesiennych liści. Wspólne powroty do domu ze szkoły z naszymi dziećmi mogą stanowić doskonały moment na to, żeby poszukać kolorowych liści, które spadły już z drzewa. Jeśli wracasz do domu przez park, to doskonale. Z pewnością znajdziesz w tym miejscu przekwitłe liście w wielu różnych odcieniach czerwieni. Po zasuszeniu będą gotowe do dodania do bukietów, czy innych dekoracji na krzesła i stoliki. Samodzielnie stworzone dekoracje z jarzębiny, liści, a nawet kasztanów i szyszek, mogą również posłużyć za stroik na drzwi wejściowe.

 

Jedna z naszych realizacji to Osiedle Platinum w Grodzisku Mazowieckim, usytuowane w malowniczej okolicy. Piękny Park Skarbków, który znajduje się w pobliżu sprawi, że bez problemu znajdziesz dekoracje do swojego nowego mieszkania. Ponadto znajdziesz ukojenie od codziennego stresu i będziesz mógł spacerować po pięknym parku ze swoimi dziećmi. Mieszkania na Osiedlu Platinum są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach, co pozwoli Ci - pomyśleć nad własnym, a nie wynajętym mieszkaniem. Poznaj ofertę developera!

Różne odcienie w innych częściach pokoju - dekoracje w nowym mieszkaniu

mieszkania na rynku pierwotnym - oferta developera

Czerwony kolor powoduje u nas uczucie radości, pobudza do działania, wzmacnia i ogrzewa. To doskonały wybór w momencie, kiedy za oknem zaczynają przeważać chmury, jest chłodniej i brakuje nam chęci do zwiększonej aktywności fizycznej. Nawet stonowany odcień czerwonego może ożywić. Właśnie wtedy, kiedy za oknem zabraknie słońca, dzień stanie się krótszy, a wieczory zaczną się o wiele szybciej, czerwień w kilku punktach naszego salonu może spowodować uśmiech na twarzy, dać nam nieco więcej chęci do spotkań w gronie najbliższych i pozwolić na śmielsze wkroczenie w następne, niekiedy ponure, jesienne tygodnie.


Czerwony kolor warto wprowadzić do aranżacji danego pomieszczenia nawet w kilku miejscach. Nie namawiamy do całościowej zmiany kolorów ścian, czy mebli i dodatków na elementy we wspomnianym kolorze. Nadmiar jednej intensywnej barwy może wprowadzić nieco odwrotne skutki od zamierzonych. Namawiamy zatem do lekkiej, jesiennej wariacji z kolorami.


Dobrym pomysłem na wykorzystanie czerwonego koloru na ścianie, będzie stworzenie na jej części jakiegoś wzoru. Może być to geometryczny trójkąt, kwadrat, szeroki pas przeprowadzony przez całą ścianę lub nieokreślony, ciekawy wzór. Po wejściu do tak odświeżonego pokoju czerwone elementy na tle bardziej stonowanych przykują zarówno naszą uwagę, jak i wchodzących do pokoju gości.


Jeśli jednak nie chcesz tak radykalnej zmiany, postaw na wprowadzenie tego koloru w mniejszych elementach. Pomaluj na czerwono szafkę na książki, pod telewizor czy krzesła do stołu. Spraw, że parapety zapłoną ognistą czerwienią, a futryna i drzwi zmienią kolor na ceglasty lub truskawkowy właśnie po to, by od razu, w pozytywnym nastroju, zaprosić nas do salonu. Pamiętaj także o mniejszych elementach, w tym zmianach kolorów wazonów, dywaników lub zasłon.


Mieszkania tworzone przez nas na terenie naszych inwestycji budowlanych są tak przemyślane, aby ich rozkład zapewniał Lokatorom jak największy dostęp do światła oraz do atrakcyjnej okolicy. Osiedle Platinum w Grodzisku Mazowieckim czy Kwiaty Polskie w Piasecznie są inwestycjami utworzonymi w takim miejscu, aby blisko były skwery zieleni, a jednoczesie, aby dojazd do Warszawy zjamował mało czasu. Sprawdź naszą ofertę mieszkań na rynku pierwotnym!