Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Jak zmieniła się okolica Osiedla Platinum?

« Przejdź do listy postów

W ciągu ostatniego roku okolica naszego kompleksu mieszkalnego w Grodzisku Mazowieckim przeszła znaczną metamorfozę. Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami, które na lepsze odmieniły życie naszych Lokatorów. Zarówno my deweloper inwestycji Osiedle Platinum jak i Władze miasta dołożyliśmy wszelkich starań, aby zwiększyć komfort mieszkania w tej okolicy.

Zamknięto skup złomu sąsiadujący z Osiedlem Platinum

Jeszcze całkiem niedawno nasze osiedle z jednej strony sąsiadowało ze skupem złomu. Obecnie został on zamknięty, a w jego miejscu powstają malownicze zielone tereny.

Zamknięcie skupu złomu przyspieszył fakt, że kiedyś w tym miejscu znajdowała się nekropolia żydowska. Badania na podstawie, których stwierdzono, że jedna z części nekropolii znajduje się właśnie pod terenem skupu złomu przeprowadziła Gmina Wyznaniowa Żydowska. Na tej podstawie władze gminy wydały decyzję o zamknięciu skupu złomu.


Nas jako inwestora Osiedla Platinum bardzo cieszy taki obrót sprawy. Teraz nasi Lokatorzy nie muszą obawiać się hałasu i nieładnych widoków. Tym bardziej jesteśmy usatysfakcjonowani, że na terenie dawnego skupu złomu powstanie piękny skwer uatrakcyjniony wzmiankami historycznymi dotyczącymi naszej grodziskiej okolicy.

Rewitalizacja ulicy Żydowskiej – restrukturyzacja okolicy Osiedla Platinum w Grodzisku Mazowieckim

nasadzenie kwiatów - osiedle platinum Grodzisk Mazowiecki

Źródło: www.grodzisk.pl

Na przestrzeni lat 2017-2018 Grodzisk Mazowiecki przejdzie znaczną rewitalizację. Zaplanowano wiele inwestycji prywatnych i publicznych, które wpłynął na jeszcze większe uatrakcyjnienie naszego miasta.

Najważniejsze projekty to:

  • Zostanie przeprowadzona przebudowa ulicy Żydowskiej i Towarowej. Powstaną tam ścieżki rowerowe, kanalizacja, nowe oświetlenie, światłowody, a likwidacji zostaną poddane napowietrzne linie energetyczne.

  • Rozpocznie się budowa drugiego etapu Osiedla Platinum, gdzie powstanie około 250 nowych mieszkań.

  • Rozbudowane zostaną również tereny rekreacyjne znajdujące się przy ulicy Żydowskiej.

  • Powstanie wielopoziomowy parking przy ul. Żydowskiej (Park & Ride), gdzie miejsce znajdzie około 300 pojazdów. 

  • Wspomnimy również o budynku usługowo-handlowym Trapez, który swoją architekturą będzie się wpisywał w zabudowę Osiedla Platinum, tworząc jednolity ciąg nowego budownictwa.

Osiedle Platinum – kompleks skomunikowany z wieloma sąsiadującymi miastami

W pobliżu naszego osiedla znajduje się przejście podziemne na drugą stronę miasta. Ponadto w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się również dworzec PKP, z którego co kilkanaście minut odjeżdżają pociągi relacji Warszawa-Łódź. Jest to duży atut naszego kompleksu mieszkaniowego. Taką lokalizację cenią sobie szczególnie osoby pracujące w stolicy, które bezpośrednio po opuszczeniu pociągu w zaledwie trzy minuty mogą znaleźć się w domu.

Blisko Osiedla Platinum mieści się również Park Skarbków. Jeden z piękniejszych parków naszej gminy. Otoczenie zieleni cieszy zarówno rodziny z dziećmi, jak i miłośników sportów. Warto również wspomnieć, że Grodzisk Mazowiecki jest miastem, w którym bardzo wiele się dzieje. Władze dbają o to, aby mieszkańcy nie nudzili się w weekend.


Znajdź mieszkanie w Grodzisku Mazowieckim - atrakcyjne ceny, doskonała lokalizacja i szybki dojazd do Warszawy!