Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Jak zaaranżować łazienkę – wanna czy prysznic w roli głównej?

« Przejdź do listy postów

Zakup nowego mieszkania w stanie deweloperskim daje wiele możliwości. Możesz w pełni zaplanować umeblowanie oraz nawet dostosować do swoich potrzeb usytuowanie sanitariatów w łazience. Gdy mówimy o tym pomieszczeniu, musimy również wspomnieć o decyzji, przed którą staniesz podczas remontu – wanna czy prysznic?
 

Temat ten zaprezentujemy na przykładzie naszej inwestycji budowlanej – Osiedla Platinum w Grodzisku Mazowieckim. Lokale tam dostępne posiadają przestronne łazienki rozkładowo usytuowane w planie mieszkania.

aranżacja łazienki - nowe mieszkania pod Warszawą - oferta Dewelopera

Prysznic w Twoim mieszkaniu? - Czemu nie!

aranżacja łazienki - nowe mieszkania pod Warszawą - oferta Dewelopera

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/ 569001734156230373/

Statystyki sprzedaży kabin prysznicowych wyprzedzają sprzedaż wanien. Nic dziwnego, ceny mediów stale rosną, a kabina prysznicowa jest idealny rozwiązaniem, które pozwala ograniczyć zużycie wody. Podczas jednego szybkiego prysznicu zużywamy około 30 litrów wody. To bardzo mało w porównaniu do wanny, której napełnienie wymaga co najmniej podwojenia tej ilości wody.
 

Prysznic jest doskonałym rozwiązaniem do mieszkań, w których łazienka jest małym pomieszczeniem. Kabina zajmuje niewiele miejsca, a do tego jej kształt można wybrać w taki sposób, aby idealnie wpasowywała się na przykład w róg łazienki.
 

Kabina prysznicowa z brodzikiem to doskonały wybór dla rodzin z dziećmi. Dzięki temu rozwiązaniu nie musicie mieć w mieszkaniu wanny, aby zapewnić swoim pociechom komfortową kąpiel. Rezygnacja z brodzika to natomiast dobry pomysł dla osób starszych, które wiedzą, że szybki prysznic to ich żywioł! Brak progu podczas wejścia pod prysznic niweluje również ryzyko upadku, co w przypadku starszych lub chorych osób, jest szczególnie ważne.
 

Choć trudno Ci pewnie w to uwierzyć, ale prysznic sprawi również to, że szybciej będziesz sprzątać swoje mieszkanie. Przy użyciu odpowiednich środków czystości mycie pionowych gładkich powierzchni jest bezproblemowe. Wystarczy spryskać szyby preparatem, a następnie je spłukać.

Łazienka z wanną – marzenie wielbicieli relaksu i komfortu

aranżacja łazienki w nowym mieszkaniu - oferta Dewelopera

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/ 393572454920577889/

Wanna to doskonały wybór dla osób, które uwielbiają relaks i odpoczynek we własnym mieszkaniu. Dzięki temu wyposażeniu możesz zrobić sobie domowe SPA w środku tygodnia. Wracasz z pracy, nalewasz do wanny gorącej wody, zapalasz świeczki, stosujesz pachnący peeling i jesteś odprężony. Do wanny wcale nie trzeba nalewać dużo wody, aby zażyć wygodnej kąpieli.
 

Wanna w łazience to również wygodne rozwiązanie dla rodziców małych dzieci oraz osób uwielbiających komfort i design. W salonach znajdziesz duży wybór kształtów wanien, zaczynając od owalnych, kwadratowych, a kończąc na wannach w kształcie serca.
 

Jednak minusem wanny jest duży koszt napełniania. Można jednak połączyć wannę z prysznicem, stosując nad nią zwijaną ściankę z szyby. Wówczas osłona po zwinięciu przylega do ściany, a Ty kiedy zechcesz możesz skorzystać z szybkiego prysznica lub spędzać upojne chwile podczas relaksujących kąpieli w wannie.

 

Jesteśmy renomowanym deweloperem z wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej. Wiemy, więc jak zapewnić wygodę swoim lokatorom. Nasze inwestycje są dopracowane w najmniejszym calu, w związku z czym mieszkania dostępne na rynku pierwotnym spełniają najwyższe standardy. Zapraszamy do oferty nowych mieszkań pod Warszawą!