Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Jak urządzić stylową i funkcjonalną jadalnię?

« Przejdź do listy postów

Jadalnia to niezwykle ważne miejsce w każdym domu, o którym jednak nie wszyscy pamiętają podczas urządzania mieszkania lub ją pomijają, zasłaniając się brakiem dostatecznej ilości miejsca czy też pomysłu na jej urządzenie. To błąd! Jest to przestrzeń, na której nie tylko spożywane są wspólne posiłki, ale także ta część mieszkania, w której można usiąść i porozmawiać z najbliższymi – warto o tym pamiętać, by przekonać się, że aranżacja jadalni jest możliwa niemal w każdym, również w Twoim mieszkaniu!

Z charakterem i wyczuciem stylu – idealna jadalnia dla Twoim mieszkaniu

oferta mieszkań od dewelopera - mieszkania Grodzisk Mazowiecki

Decydując się na aranżację jadalni, pamiętaj, że jest to miejsce, w którym będziesz spędzał czas ze swoją rodziną i przyjaciółmi, musi być więc ona nie tylko stylowa, ale przede wszystkim komfortowa – tak, aby wspólne spożywanie posiłków i długie rozmowy mogły odbywać się w jak najlepszych warunkach.

Jeśli metraż mieszkania stanowi dla Ciebie ograniczenie, postaraj się choćby o namiastkę jadalni w kuchni lub salonie. Rozstawiony stół z krzesłami będzie mógł służyć wtedy nie tylko jako miejsce spotkań. Stanie się także swoistą ozdobą mieszkania i centralnym punktem pomieszczenia. Efekt ten możesz dodatkowo wzmocnić poprzez dobór nietypowych rodzajów mebli jadalnych. Aby uzyskać nutkę ekstrawagancji i nietuzinkowego charakteru postaw na różne modele krzeseł. Kupowanie z przyzwyczajenia mebli w zestawie, które mają współgrać, a właściwie wtopić się w tło, odstaw na bok. Nie bój się bawić kolorami, materiałami, wzorami, a nawet wielkością krzeseł – ich różnorodność stanie się głównym atutem Twojej części jadalnej.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkim takie pomysł przypadnie do gustu, dlatego jeśli cenisz sobie klasyczne rozwiązania, postaw na meble wykonane z materiałów wysokiej jakości takich, jak drewno i metal. Będą Ci one służyć wiele lat, a nadszarpnięte zębem czasu zyskają jedynie wyjątkowego, wręcz niemożliwego do podrobienia i powielenia stylu i charakteru.

Oświetlenie jadalni jednym z jej kluczowych elementów

oferta mieszkań od dewelopera - Osiedle Platinum

Przed ostateczną aranżacją jadalni warto zastanowić się również nad jej odpowiednim oświetleniem - w końcu nikt nie lubi jadać posiłków, czy odrabiać lekcji w ciemności lub półmroku, który znacznie nadwyręża wzrok. Zadbaj więc o umieszczenie dodatkowego źródła światła, jeśli to koniecznie lub ustaw stół w pobliżu okien – naturalne światło znacznie lepiej wpływa na wykonywanie codziennych czynności.

W przypadku mieszkań, w których kuchnia połączona jest z salonem, a jadalnia ma znajdować się w przestrzeni pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami, zamontuj lampę wiszącą w centralnym miejscu nad stołem. Będzie ona nie tylko bardzo dobrym źródłem światła, ale także pozwoli optycznie oddzielić strefę jadalno-kuchenną od salonu.

Mieszkania w stanie deweloperskim o rozkładzie i wielkości dostosowanej do Twoich potrzeb posiadamy w swojej ofercie jako firma AS-BUD PROF deweloper Osiedla Platinum w Grodzisku Mazowieckim. Już dziś sprawdź naszą ofertę i razem z nami spełnij swoje marzenie o własnym M!