Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Jak urządzić mały balkon w bloku?

« Przejdź do listy postów

Okres wiosenno-letni to szczególny czas, w którym wiele codziennych czynności przenosimy poza mury naszych domów i mieszkań, by móc wykonywać je na świeżym powietrzu, ciesząc się ciepłymi promieniami słońca. O ile właściciele domów jednorodzinnych nie mają problemu z wprowadzeniem w życie takich działań, o tyle problem pojawia się wśród właścicieli mieszkań posiadających niewielkie balkony z ograniczonymi możliwościami.


Istnieją jednak sposoby, które pozwolą Ci nawet bardzo mały balkon zamienić w niezwykłą przestrzeń, której nie będziesz chciał opuszczać przez całą wiosnę i lato.

Wiszący ogród, czyli mieszkanie z balkonem pełnym kwiatów

mieszkania z balkonem - Grodzisk Mazowiecki - Osiedle Platinum

Brak przestronnego tarasu nie musi ograniczać Twoich możliwości w aranżacji pięknego balkonu w bloku. Najprostszym, a zarazem najefektowniejszym elementem, który wzbogaci Twoją przestrzeń na zewnątrz mieszkania są kwiaty. Posadzone w pięknych wiszących donicach – pelargonie, fuksje, petunie – dzięki swoim żywym barwom i różnorodności kolorów sprawią, że wśród betonowego otoczenia i codziennego zgiełku miasta, balkon stanie się Twoją zieloną oazą. Jednocześnie kwiaty zawieszone „w powietrzu”, poza balustradą pozwolą Ci zaoszczędzić przestrzeń, która na ograniczonym metrażu jest przecież na wagę złota!

Podczas aranżacji balkonu w bloku niezwykle ważne jest także jego usytuowanie. Jeśli posiadasz, lub wkrótce staniesz się szczęśliwym posiadaczem mieszkania z niewielkim balkonem usytuowanym od strony południowej, konieczne może okazać się założenie maty zmniejszającej docieranie ostrych promieni słonecznych. Świetnie sprawdzi się tutaj mata wykonana z bambusa – oprócz wysokiej skuteczności, stanie się ona idealną dekoracją balkonu.

Meble na małym balkonie, czyli komfort bez utraty przestrzeni

Wybierając meble na balkon, wiele osób wciąż myśli, że decydując się na komfortowe modele, bezpowrotnie skazują się oni na ciasnotę i brak mobilności w poruszaniu się po przestrzeni dostępnej na balkonie. Wcale jednak nie musi tak być! Zamiast kupować duże fotele w niestandardowych kształtach, których ustawienie nie jest możliwe bez marnowania przestrzeni, lub kanapę, której długość równa jest długości balkonu, postaw na mniejsze, rozkładane modele z możliwością regulacji siedziska. Jeśli będziesz chciał się zrelaksować i spędzić całe popołudnie na balkonie, bez problemu je rozłożysz i będziesz mógł napawać się spokojnym czasem z kubkiem kawy w ręku. Jeśli jednak właśnie zaprosiłeś swoich przyjaciół i chcecie wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu, bez problemu złożysz krzesła i ustawisz je pod ścianą tak, aby nikomu nie wadziły lub dopasujesz je do pozycji „krzesełkowej” - idealnej do siedzenia. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu pozostanie Ci dodatkowa przestrzeń, którą będziesz mógł wypełnić stolikiem.

Wyjątkowy klimat balkonu dzięki oświetleniu

Jeśli chcesz, aby Twój balkon miał przytulny i intymny klimat, nie zapomnij o instalacji odpowiedniego oświetlenia. Wiszące lampki, czy też cotton balls’y to bardzo łatwe w montażu i niedrogie propozycje, które w kilka minut pozwolą Ci cieszyć się Twoim prywatnym klimatycznym miejscem.


Zastanawiasz się, jaki balkon będzie dla Ciebie najlepszy? Sprawdź bogatą ofertę mieszkań z balkonami w różnych wielkościach dewelopera AS BUD-PROF.