Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Jak przygotować mieszkanie na wynajem?

« Przejdź do listy postów

Coraz częściej decyzji o zakupie nowego mieszkania towarzyszy chęć inwestowania na rynku nieruchomości. Popularne staje się kupowanie nowych mieszkań pod wynajem, by te na siebie zarabiały i jednocześnie zachęcały do mieszkania poza centrum dużego miasta. Taką możliwość dają mieszkania wybudowane w Grodzisku Mazowieckim. Ale jak przygotować nowe mieszkanie pod wynajem tak, aby spełnić oczekiwania przyszłych najemców?

Wynajem mieszkań – na co zwrócić uwagę, aby pozyskać najemców

mieszkanie na wynajem - mieszkania pod Warszawą - blog dewelopera

Jednym z podstawowych aspektów, na którego uwagę powinien zwrócić każdy lokujący swój kapitał na rynku nieruchomości, jest określenie grupy docelowej, czyli zdefiniowanie, jakim najemcom chciałbyś wynająć swoje mieszkanie. Jest to ważne przede wszystkim dlatego, że wymagania i oczekiwania dotyczące wynajmowanego mieszkania różnią się między poszczególnymi grupami – studentami, młodymi małżeństwami z dzieckiem czy też biznesmenami, będącymi często poza domem.


Warto pamiętać, że dowolność dostosowania i urządzenia mieszkania od początku pod konkretną zdefiniowaną przez Ciebie grupę najemców daje zakup mieszkania od dewelopera.

Urządzając i wyposażając mieszkanie, pamiętaj, aby było ono jak najbardziej funkcjonalne i komfortowe do zamieszkania. Spraw, by wynajmowane przez Ciebie mieszkanie było przytulne i od samego progu zachęcało do pozostania w nim. Jednocześnie jednak pozostaw przestrzeń do wprowadzania zmian przez jego przyszłych mieszkańców.

Taki efekt najłatwiej osiągnąć poprzez neutralne kolory ścian. Beże i biel nie tylko są najtańszymi kolorami, ale także najbardziej uniwersalnymi. Sprawią one, że mieszkanie będzie czyste i przypadnie do gustu większej ilości zainteresowanych nim osób.

Wyposażenie mieszkania – w jakie sprzęty zainwestować?

Ta kwestia również uzależniona jest od tego, kto będzie wynajmował Twoje mieszkanie. Jednak niezmienna pozostaje estetyka urządzenia łazienki i kuchni. Duża ilość ogłoszeń odrzucana jest właśnie ze względu na złe wyposażenie i niechlujny wystrój tych dwóch pomieszczeń. Ponadto zadbaj o to, by w mieszkaniu znalazły się wszystkie niezbędne do codziennego funkcjonowania urządzenia - pralka, lodówka i odkurzacz. Na rynku pomoże Ci się także wyróżnić nowy piekarnik i zmywarka.