Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Jak ochłodzić mieszkanie w czasie upałów?

« Przejdź do listy postów

Lato zbliża się do nas wielkimi krokami, a wraz z nim – upały. Doradzamy, jak zabezpieczyć Twoje mieszkanie przed przegrzaniem. Jest to o wiele łatwiejsze w przypadku nowego budownictwa. Nowoczesne osiedla mieszkaniowe, takie jak budowane przez naszą firmę, zapewniają naszym Lokatorom optymalną ochronę termiczną – zarówno latem jak i zimą. W przypadku jednak kamienic czy starszych bloków, czasami trzeba się uciec do różnych metod, aby uchronić się przed nadmierną temperaturą w swoich „czterech ścianach”.
 

Z największymi upałami w mieszkaniach z reguły zmagają się lokatorzy najwyższych pięter od zachodniej strony. Wówczas słońce świeci w ich okna od południa aż po zmierzch. Odpowiednie podejście pozwoli Ci jednak spędzać miłe chwile w mieszkaniu nawet w najgorętsze letnie dni.

Wyposażenie mieszkania – wiatrak i rolety

Dzięki wspomnianemu wyposażeniu, bez większych nakładów finansowych, zapewnisz sobie komfort. Ceny wiatraków poza sezonem są o wiele atrakcyjniejsze niż latem, dlatego warto pomyśleć o zakupie już zimą lub wczesną wiosną. Zadbaj również o to, aby wiatrak składał się na małe części, dzięki czemu nie będziesz miał problemu z jego przechowywaniem. Pamiętaj jednak, aby nie pozostawiać włączonego wiatraka na noc. Uchroni Cię to przed zwarciem instalacji, a tym samym przed wywołaniem pożaru. Jeżeli lubisz zasypiać, czując na sobie chłodny powiew, zainwestuj w wiatrak z automatycznym wyłącznikiem. Wtedy będziesz mógł ustawić na czasomierzu, jak długo urządzenie ma pracować, bez obaw, że będzie włączone całą noc.


Wyposaż swoje mieszkanie również w rolety. Dzięki temu zatrzymasz promienie słoneczne i obniżysz temperaturę panującą w środku. Do sypialni polecamy ciemne rolety, które zapewnią Ci komfort podczas snu. W salonie natomiast sprawdzają się rolety i żaluzje w jasnych kolorach. Delikatne barwy nie przyciągają promieni słonecznych, a tym samym nie nagrzewają się zbytnio. Rolety dodatkowo są pięknym i funkcjonalnym uzupełnienie aranżacji okna.

aranżacja mieszkania i okna - mieszkania pod Warszawą - oferta Dewelopera

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/ 531565562248887452/

Noc – wytchnienie od upału dla Ciebie i Twojego mieszkania

Kiedy zapada zmierzch osoby uwielbiające chłód, szczególnie latem czują się o wiele lepiej. Przed snem zalecamy dobrze przewietrzyć mieszkanie. Otwarte okna (szczególnie te po przeciwnych stronach) sprawią, że do Twojego mieszkania dostanie się świeże powietrze, a temperatura może spaść nawet o kilka stopni. 

Jak deweloper budowlany zapewnia ochronę przed zimnem i upałami jednocześnie?

Deweloperzy budowlani dbają o to, aby już podczas planowania inwestycji zapewnić jak najlepszą izolację termiczną. Zastosowanie odpowiednich materiałów przy tworzeniu konstrukcji ścian, podług, sufitów oraz dachu to podstawa. Ponadto myśląc nad zakupem nowego mieszkania, należy zasięgnąć dokładnych informacji na temat tego typu kwestii technicznych. Bez obaw jednak – wiemy to po sobie – współcześni deweloperzy budowlani dbają o detale i jakość wykończenia. Ze względów bezpieczeństwa zapewniają również odpowiednią wentylację pomieszczeń.


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą mieszkań pod Warszawą developera AS BUD-PROF. Zmień swoje otoczenie na lepsze!