Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Jak dobrać płytki do łazienki? Praktyczne pomysły i inspiracje

« Przejdź do listy postów

Dobór wyposażenia i aranżacji łazienki w dużej mierze uzależniony jest od jej wielkości oraz sprzętów, jakie chcemy, aby się w niej znalazły. Prawdziwym wyzwaniem, oprócz stworzenia całościowej koncepcji, jest dobór płytek. Jaką wielkość wybrać? Czy płytki na ścianie i podłodze powinny być takie same, czy może lepiej pomieszać style, kolory i rodzaje? Nasi architekci przyjrzeli się obecnym trendom – sprawdź, może któryś z nich spodoba się właśnie Tobie!

Pamiętaj o tym, wybierając płytki do łazienki w swoim mieszkaniu

płytki w łazience - mieszkanie od dewelopera - Grodzisk Mazowiecki

Przed rozpoczęciem procesu poszukiwań idealnych płytek do Twojej łazienki, powinieneś dokonać kilku ważnych czynności. Przede wszystkim wykonaj projekt swojej łazienki – znając rozmieszczenie wszystkich szafek, urządzeń i armatury łatwiej będzie Ci dobrać rodzaj płytek, ich wielkość oraz ułożenie fug.


Kolejną, niezwykle istotną kwestią, z której możesz nie zdawać sobie sprawy, jest dobór płytek znajdujących się na ścianie vis- à-vis drzwi wejściowych.

Jest to ściana najbardziej reprezentatywna w całej łazience, ponieważ widzimy ją zaraz po otworzeniu drzwi do łazienki – stąd też tak ważne jest dokładne przemyślenie jej aranżacji i rozmieszczenie mebli, luster oraz płytek właśnie!

Łazienka w mieszkaniu: jednolita całość dzięki płytkom rektyfikowanym

Płytki rektyfikowane, potocznie znane jako płytki bezfugowe, to propozycja dla osób, które cenią sobie niezróżnicowane powierzchnie. Ich wykorzystanie sprawdza się szczególnie w łazienkach o niewielkiej powierzchni – brak fug, jednolita faktura i struktura tego rodzaju płytek optycznie powiększy łazienkę i pozwoli uniknąć efektu „odcięcia” od poszczególnych ścianek i wgłębień mogących powodować wrażenie przytłoczenia. Ponadto, płytki bezfugowe w jasnych odcieniach stanowią świetne stonowane tło dla niestandardowych mebli – jeżeli to właśnie je chcesz wyróżnić we wnętrzach swojej łazienki – zminimalizuj ilość wzorów i kolorów płytek.

Posiadasz mieszkanie z dużą łazienką? Nie bój się różnorodności!

Duże powierzchnie łazienek mają tę zaletę, że pozwalają na większą swobodę aranżacyjną. Wiąże się ona także z dużą liczbą dostępnych rozwiązań, a co za tym idzie - niestety również wyzwań i dylematów aranżacyjnych. Przy większej łazience nie bój się bawić wzorami i kolorami – rozłożą się one bowiem po całej przestrzeni, nie przytłoczą jej, a pozwolą Ci ożywić wystrój łazienki. Wystarczy, że nietypową konfigurację płytek zastosujesz np. we wnęce czy na jednej z wybranych ścian, a możliwość wplecenia do wnętrza ciemnych barw i geometrycznych nierówności sprawi, że wszystko, co nietuzinkowe może być Twoje!

Mieszkania z małymi, jak i dużymi łazienkami posiada wielu deweloperów mieszkań. Jednym z nich jest deweloper mieszkań w Grodzisku Mazowieckim AS-BUD PROF. Pełną ofertę mieszkań znajdziesz na naszej stronie, sprawdź!