Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Idealny kominek do salonu - wybierz praktyczne rozwiązania

« Przejdź do listy postów

Ogień w kulturze ludowej zawsze odgrywał bardzo duże znaczenie. Stanowił symbol ciepła i bezpieczeństwa. Pewnie właśnie dlatego ludzie do tej pory mają do niego słabość, a coraz częściej w naszych domach pojawia się jego namiastka w postaci kominka. Projektanci mieszkań najczęściej proponują umieszczenie tego elementu dekoracyjnego w salonie, czyli w miejscu najczęstszych spotkań wszystkich domowników.

Oprócz funkcji dekoracyjnej kominek może być również dodatkowym źródłem ciepła. Decydując się na umieszczenie kominka w swoim nowym mieszkaniu od dewelopera, warto poświęcić trochę czasu i zastanowić się nad tym, na czym najbardziej nam zależy i jakie funkcje będzie miał on spełnić.

Jaki kominek wybrać do swojego mieszkania?

katalog mieszkań - deweloper - mieszkania Grodzisk Mazowiecki

Producenci starają się sprostać oczekiwaniom każdego klienta, dlatego wybór kominków na rynku jest bardzo duży. W przypadku kominka do domu jest on jednak o wiele większy, niż w przypadku dostępności modeli dedykowanych do mieszkań.

W domu możemy zainstalować kominek otwarty z prawdziwym ogniem, którego widok będzie koił nasze nerwy i nadawał wnętrzu salonu unikatowego wyrazu. Właściciele mieszkań nie powinni się jednak smucić dla nich również przygotowano wiele propozycji. Do mieszkania idealne okażą się kominki elektryczne z przednią szybą. Wytwarzany w ich wnętrzu „ogień” imituje prawdziwe płomienie, a do tego można w nich włączyć funkcję ogrzewania.

Kozy i Biokomini – idealna alternatywa dla tradycyjnych kominków – propozycje do domów i mieszkań

Dobrą alternatywą dla zwykłych kominków są kominki wolnostojące tzw. kozy grzewcze, których głównym atutem jest to, że nie potrzebują obudowy, są mniejsze i można je ustawić prawie w każdym miejscu w mieszkaniu. W przeciwieństwie do kominków wystarczy podłączyć je jedynie do przewodu kominowego. Na ich korzyść działa również fakt, ze obecnie na rynku można spotkać wiele ich wzorów, pasujących praktycznie do każdego wnętrza.

Naprzeciw oczekiwaniom osób, które w swoich mieszkaniach nie mogą pozwolić sobie na tradycyjny kominek wyszli producenci biokominków. W ich ofercie można znaleźć zarówno małe, wolnostojące, gotowe do położenia na stole jak i duże do zabudowy. Działają one na biopaliwo, które w wyniku spalania produkuje tylko parę wodną i śladowe ilości dwutlenku węgla. Biokominki to idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w blokach, jak i dla tych którzy cenią proste rozwiązania.


Szukasz mieszkania w którym będziesz mógł spełnić swoje marzenie o pięknym kominku? Zapoznaj się z ofertą dewelopera mieszkań Osiedla Platinum w Grodzisku Mazowieckim! Przestronne mieszkania już na Ciebie czekają.