Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Dlaczego warto pomyśleć o zakupie nowego mieszkania na koniec roku?

« Przejdź do listy postów

Masz dosyć mieszkania u rodziców, a może marzysz o przeprowadzce do większego lokalu? Jeśli zastanawiasz się nad kupnem mieszkania w stanie deweloperskim, to nie czekaj z podjęciem decyzji. Właśnie teraz jest najlepszy czas, by zrealizować swoje plany. Zdaniem ekspertów końcówka roku to okres sprzyjający takim inwestycjom – to ostatni dzwonek, by skorzystać z rekordowo niskich stóp procentowych, a także niewysokich cen kredytów hipotecznych.

Dobry czas na zakup mieszkania

mieszkania pod Warszawą - oferta Dewelopera

Na przestrzeni ostatnich lat deweloperzy nie narzekali na brak pracy. Polacy chętnie kupują nieruchomości. Przyczyniają się do tego czynniki takie jak: niska rentowność lokat oraz niepewność co do innych sposobów inwestowania. Nie bez znaczenia są także atrakcyjne ceny kredytów, dość dobra sytuacja na rynku pracy, a także program „Mieszkanie dla Młodych”.


Niestety tak korzystne okoliczności nie mogą trwać w nieskończoność - Nowy Rok ma przynieść wiele zmian.

Nowe mieszkanie w starym roku

nowe mieszkania w Grodzisku Mazowieckim - Deweloper

Prognozy nie są optymistyczne – mają wzrosnąć stopy procentowe, a co za tym idzie ceny kredytów hipotecznych i ich dostępność. Koszty mieszkań również mogą pójść w górę. Nie ma więc co zwlekać z podjęciem decyzji i już dziś zapoznać się z aktualną ofertą nowych lokali. Końcówka roku i okres świąteczny to doskonały moment na dokonanie inwestycji. Deweloperzy prześcigają się w promocjach mieszkań – niektórzy oferują zniżki, inni wyższy standard w tej samej cenie lub np. garaż gratis. Grudzień jest miesiącem tzw. dni otwartych, warto skorzystać z tej okazji i porównać oferty kilku firm, by wybrać dla siebie „M” skrojone Twoje potrzeby. Co więcej zimą można najlepiej ocenić pełny stan techniczny nieruchomości – sprawdzić jakość instalacji grzewczej, energochłonności i termomodernizacji, czy ocenić szczelność okien.

Jakie mieszkanie wybrać?

Jeśli zakup mieszkania traktujesz jak inwestycję, wybierz lokal średni lub mały w atrakcyjnej lokalizacji. Największą popularnością cieszą się kawalerki oraz mieszkania dwu- i trzypokojowe. Najemcy zwracają też uwagę na wygodny dojazd do uczelni lub miejsca pracy, a także bliskość środków transportu.

Kupując mieszkanie dla siebie, mamy co prawda większą dowolność, jednak nawet w tym przypadku warto myśleć jak inwestor. Kto wie, być może w przyszłości będziesz chciał je sprzedać lub wynająć?