Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Deweloper - twórca Osiedla Platinum opowiada historię Grodziska Mazowieckiego

« Przejdź do listy postów

Chętnie opowiemy Ci historię Grodziska Mazowieckiego, ponieważ warto znać dzieje miejsca, w którym być może zdecydujesz się zamieszkać...

Dziś Grodzisk Mazowiecki uchodzi za jedno z najatrakcyjniejszych podwarszawskich miast. Decyduje o tym dobra infrastruktura, doskonała lokalizacja oraz piękna okolica. Mieszkańcy stolicy chętnie wybierają nasze miasto, jako miejsce weekendowych rodzinnych wycieczek. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się tutaj wybudować nowoczesny kompleks mieszkaniowy. Zieleń otaczająca Osiedle Platinum sprzyja efektywnemu relaksowi naszych Klientów!

Zachęcamy do wspólnej czytelniczej podróży, która poprowadzi nas historyczną drogą – wprost do dzisiejszego malowniczego Grodziska Mazowieckiego.

Początki Grodziska Mazowieckiego – życie na granicy puszczy...

Historia Grodziska Mazowieckiego - Blog Dewelopera AS BUD-PROF

Dzieje naszego miasta sięgają wczesnego średniowiecza, kiedy to na obrzeżach Puszczy Jaktorowskiej ulokowali się pierwsi mieszkańcy i tym samym powstało grodzisko pograniczne. Pozostałości tego miejsca znajdują się dziś na obszarze miasta. W XV wieku Grodzisk Mazowiecki stał się również siedzibą parafii.

Właścicielami wsi była rodzina Okuniów (od końca XV wieku do 1623 roku), a następnie Mokrowskich. Rok 1522 był przełomowy dla Grodziska, ponieważ to wtedy miasto otrzymało przywilej organizowania dwóch jarmarków i jednego targu tygodniowo. Niestety w 1540 roku wybuchł pożar, który zniszczył miasto i kościół. Odbudowy jednak dokonano dopiero na koniec XVI wieku.

Wkrótce potem Grodzisk Mazowiecki stał się lokalnym centrum handlowo-produkcyjnym. Wpłynęła na to atrakcyjna lokalizacja oraz powstanie ciągów komunikacyjnych z okolicznymi miejscowościami (w tym z Sochaczewem i Warszawą).

„Czarne” czasy Grodziska Mazowieckiego

Grodzisk Mazowiecki - Blog Dewelopera AS BUD-PROF

Wojny polsko-szwedzkie przyczyniły się do doszczętnego zniszczenia miasta. W połowie XVII wieku miasto opustoszało, ponieważ przy życiu zostało niewielu mieszkańców. Wojna północna, także przyczyniła się do licznych spustoszeń.

Ponadto w 1708 roku miasto dotknęła epidemia cholery. W związku z tym w latach 70 XVIII wieku liczba mieszkańców wynosiła zaledwie 370 osób. W okresie powstania listopadowego Grodzisk był frontem walk powstańców z wojskami rosyjskimi.

Gospodarka naszego miasta, które niegdyś słynęło z młynarstwa, ożywiła się dopiero w 1846 roku, kiedy to przez Grodzisk przeprowadzono linię kolejową łączącą Warszawę ze Skierniewicami. Pomimo tendencji rozwojowych, miastu odebrano prawa miejsce w 1870 roku. Udało się je odzyskać dopiero w 1919 roku.

Grodzisk Mazowiecki – start dobrej passy trwającej do dziś

Lokalizacja Grodziska Mazowieckiego - mieszkania pod Warszawą

Prawdziwy rozwój Grodziska rozpoczął się w XIX wieku. Właśnie w tym okresie powstały przedsiębiorstwa przemysłowe branży spożywczej (między innymi fabryka octu i młyny). Swoje działanie rozpoczęły również fabryki związane z branżą farmaceutyczną i chemiczną. Grodzisk Mazowiecki stał się również ośrodkiem letniskowo-wypoczynkowym, do którego z roku na rok przyjeżdżało coraz więcej kuracjuszy.

Dziś miasto pełni bardzo ważną rolę – jest lokalnym centrum przemysłowym w aglomeracji warszawskiej. W Grodzisku Mazowieckim działają zakłady farmaceutyczne, fabryka tarcz ściernych oraz fabryka aparatury kontrolno-pomiarowej, mleczarnia, a także magazyny firm handlowych i przemysłowych. Grodzisk to również ośrodek administracyjny i edukacyjny.

Osiedle Platinum – dlaczego powstało w Grodzisku Mazowieckim?

promocja mieszkań pod Warszawą - Grodzisk Mazowiecki deweloper AS BUD-PROF

Jesteśmy doświadczonym deweloperem, dlatego też wiemy, że zadowolenie Klienta, to podstawa. Osoby zainteresowane naszą ofertą, coraz częściej pytali o ustronne, ciche mieszkania. W związku z tym podjęliśmy decyzję – Grodzisk Mazowiecki będzie lokalizacją naszej nowej inwestycji... I tak się zaczęło. Potem było już tylko łatwiej. Z każdym etapem budowy naszego kompleksu mieszkaniowego przekonywaliśmy się o tym, że podjęliśmy właściwą decyzję.

Mieszkańcy starych grodziskich budownictw wykazali zainteresowanie naszą ofertą. Osiedle Platinum szczególnie jednak przypadło do gustu osobom pracującym w Warszawie. W pobliżu naszego osiedla mieści się podziemne przejście na drugą stronę miasta oraz dworzec kolejowy. Dzięki temu możliwa jest szybka podróż do miejsca pracy.

Zapraszamy do naszej oferty mieszkań na Osiedlu Platinum w Grodzisku Mazowieckim!