Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Dekoracje na Boże Narodzenie

« Przejdź do listy postów

Nie będzie zbytnio przesadnym stwierdzenie, że niemal dla wszystkich Boże Narodzenie wiąże się z wyjątkowym zimowym okresem. Dla większości, to czas spotkań, szczęścia i radości. Bliscy coraz częściej odwiedzają się w swoich domach i spędzają kilka dni świąt w przemiłej rodzinnej atmosferze.

 

Święta Bożego Narodzenia jednak, to nie tylko celebracja w zaciszu własnego mieszkania, w spokoju i małym gronie. Z roku na rok zwiększa się zasięg oddziaływania tego, co kojarzy nam się ze Świętami. Powiększa się ilość dekoracji w centrach handlowych, na ulicach i w restauracjach. Rośnie także ilość przeróżnych możliwości na to, w jaki sposób można przeżywać te Święta. Tak konkretnie udekorowane pomieszczenia wprowadzają nas w charakterystyczny nastrój.

Domowe święta

Własnoręcznie wykonane bombki - artykuł blogowy - AS Bud-Prof

Pinterest.com

Własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe - artykuł blogowy - AS Bud-Prof

Pinterest.com

Dekoracje na świąteczny stół - artykuł blogowy - AS Bud-Prof

Pinterest.com

Święta w domu kojarzą się ze sprzątaniem i ogromem dodatkowych przygotowań. Niestety, okres przedświąteczny nie jest dla większości tym najbardziej lubianym. Wiąże się to po prostu z ogromem dodatkowych przygotowań. Co, jeśli zmienimy nieco podejście i zaczniemy bawić się świątecznymi motywami?

 

1. Pomysł na tematyczną choinkę

To może spowodować uśmiech na twarzach wszystkich domowników. Jeśli macie wspólne zainteresowania, często razem wyjeżdżacie, stwórzcie choinkę na przykład ze swoimi starymi fotografiami. Można też zainspirować się ważnymi momentami w życiu i wykorzystać te przedmioty, które mogą dane sytuacje przywoływać. Dla bardziej wymagających, warto wykonać ozdoby choinkowe, samodzielnie. W tym przypadku, kluczową rolę odgrywa czas i chęci. Jeśli w domu są wciąż małe dzieci, to doskonale jeśli one wykonają większą część pracy i przygotują pomysły. Nam będzie łatwiej, a one poczują się wyjątkowo ważne.

 

2. Własnoręcznie wykonane domowe ozdoby

Dodatkiem do ozdób choinkowych mogą być również samodzielne wykonane dekoracje rozmieszczone po całym domu. Można stworzyć małe Mikołaje porozmieszczane, serwetki w kształcie gwiazdek, papierowe płatki śniegu do zawieszenia na okno albo nawet „oszronione” wazony lub inne szklane naczynia.

 

3. Sosnowe gałązki na stole i parapecie

Iglaste drzewa bardzo ściśle kojarzą nam się ze Świętami Bożego Narodzenia, dlatego dodatkiem do dekoracji na stole, parapecie, szafce lub na podłodze, może być delikatny stroik z iglastych gałązek. Można dodać do niego czerwone jabłka tak, by idealnie komponowały się ze sobą.

Święta w bajkowej okolicy

Zimowy las - święta w okolicy - AS-BUD PROF

Pinterest.com

Aby doskonale poczuć magię świąt, nie wystarczy stworzyć doskonałej atmosfery jedynie w swoim mieszkaniu. Bardzo istotnym jest, aby po wyjściu ze swojego osiedla, można było poczuć się, jak w bajce. My w Grodzisku Mazowieckim nie mamy problemu z przepięknym widokiem za oknem lub na wspólnym podwórku. Całkiem niedaleko samego Osiedla Platinum posiadamy dodatkowo rozłożysty las, który, jeśli ośnieżony, wygląda niezwykle wyjątkowo. Wszędzie występuje spokój a mieszkańcom nie trudno poczuć atmosferę zbliżającego się Bożego Narodzenia.

 

Zapraszamy do zimowego Grodziska Mazowieckiego!