Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Dekoracja mieszkania na Święta Bożego Narodzenia – ozdoby handmade

« Przejdź do listy postów

Wigilia tuż tuż, a Ty nie masz jeszcze przygotowanych tegorocznych dekoracji? Nie przejmuj się! Podpowiemy Ci, na co się zdecydować, aby mieszkanie nabrało świątecznego wyrazu i zachwyciło Twoich gości. Często nasi klienci, którzy dopiero co nabyli lokale w stanie deweloperskim, decydują się na bardzo nowoczesne ozdoby i aranżacje wykonane w pełni własnoręcznie. I to właśnie o nich dziś chcielibyśmy Wam opowiedzieć!

Naczynia kuchenne – zamień je w świąteczne ozdoby Twojego mieszkania

mieszkania Grodzisk Mazowiecki - Osiedle Platinum - deweloper Warszawa

Puste słoiki, mogą posłużyć Ci jako modne świeczniki. Wystarczy, że usuniesz z nich zakrętkę, w środek włożysz gałązkę jałowca i wstawisz świeczkę. Na górze można zawiązać dekoracyjną kokardę zwykłym szpagatem lub innym cienkim sznurkiem. Jest to jedna z propozycji, którą wykonasz naprawdę szybko, a uzyskany efekt zachwyci każdego. Możesz również pomyśleć o ozdobieniu słoika sztucznym śniegiem w sprayu, tworząc w ten sposób piękne wzory.

W Twoim mieszkaniu znajduje się gablota z kieliszkami? Na czas Świąt stwórz z nich piękną ozdobę. Ustaw kieliszki odwrotnie („do góry nogami”). Pod kieliszkami ułóż cukierki w złotych lub srebrnych papierkach, a całość dopełnij zapalonymi z tyłu światełkami choinkowymi, które wcześniej umieścisz w regale.

Jesteś szczęśliwym posiadaczem kryształowej misy? Włóż do niej światełka świąteczne i postaw w pobliżu telewizora. Zapalone żarówki roziskrzą żłobienia w krysztale, a Twoje mieszkanie będzie jaśniało świątecznym blaskiem.

Dekoracja mieszkania z wykorzystaniem tektury i papieru

deweloper mieszkania - Grodzisk Mazowiecki i Warszawa

Na choince bardzo dobrze prezentują się trójwymiarowe bombki wykonane z tektury. Brzmi skomplikowanie, ale bez problemu zrobisz je i to w kilka chwil. Wytnij z tektury dwa takiej samej wielkości kółka. Na środku natnij każde z nich do połowy. Połącz ze sobą (włóż jedno wcięcie w drugie), zrób uchwyt na nitkę i gotowe. Dodatkowo możesz nakleić coś na bombkę lub własnoręcznie narysować. Tego typu ozdoby świąteczne nie są czasochłonne, a pozwalają w pożyteczny sposób wykorzystać znajdujące się w szufladach „zbędne” materiały.

Podobnie jest z wykałaczkami lub z cienkimi patyczkami. Można je łączyć ze sobą, związując kolorową nitką i w ten sposób otrzymać gwiazdki do dekoracji stołu lub prezentów.

Zwykłe kartki z zeszytu także przyjdą Ci z pomocą. Podrzyj je w mniejsze kawałki, a każdy z nich zroluj w palcach. Sporą ilość takich „kulek” wrzuć do plastikowego lub szklanego pojemnika, w którym umieścisz na przykład gałązkę choinki i kwiat Gwiazdy Betlejemskiej. Całość możesz zaakcentować podświetleniem lampkami choinkowymi. Zwinięte kartki papieru w takiej aranżacji sprawiają wrażenie płatków śniegu i nadają mieszkaniu zimowo-świątecznego klimatu.

Myślisz nad zmianą mieszkania? Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę lokali mieszkalnych w Warszawie i Grodzisku Mazowieckim. Osiedle Platinum czeka na Ciebie i na Twoją Rodzinę!