Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Czy student może kupić mieszkanie?

« Przejdź do listy postów

Młodzi ludzie dbają już nie tylko o swoje wykształcenie, ale i o zdobywanie doświadczenia zawodowego. Zmiany na rynku pracy sprawiły, że firmy mają do zaoferowania studentom szeroki wybór staży, ale również pełnoetatowych stanowisk. Stały dopływ gotówki powoduje, że młody człowiek mający dość akademika czy wynajmowanego mieszkania, zaczyna marzyć o własnych czterech kątach. Dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania z rynku pierwotnego, które powstają na nowoczesnych osiedlach. Dodatkową zachętę stanowi stan deweloperski, który umożliwia urządzenie lokalu zgodnie z własnymi oczekiwaniami. Ale czy będąc studentem, można kupić mieszkanie?

Student a mieszkanie od dewelopera

mieszkania Grodzisk Mazowiecki - oferta dewelopera

Zdarza się, że studenci mają wątpliwości odnośnie tego, czy deweloper sprzeda im upragnione mieszkanie. Niepotrzebnie, zasady są bardzo proste. Aby kupić mieszkanie (zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego), należy być osobą pełnoletnią. Dorosły człowiek, którego stać na nowe mieszkanie, bez problemu może je nabyć. Kiedy nie ma uzbieranej pełnej kwoty, może złożyć wniosek do banku o udzielenie kredytu hipotecznego. Następnym krokiem jest przejście przez procedurę weryfikującą zdolność kredytową. Bank sprawdza wtedy m.in. zatrudnienie i historię kredytową. Jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione, bank wydaje pozytywną opinię. Status studenta nie dyskwalifikuje więc młodego człowieka przy zakupie mieszkania. Ważne jest to, by miał stabilne zatrudnienie i wkład własny. 

Mieszkanie pod Warszawą? Czemu nie?!

Osiedle Platinum - mieszkania Grodzisk Mazowiecki - oferta dewelopera

Wymagania studentów wobec lokalizacji osiedla, na którym chcieliby zakupić mieszkanie, mogą być naprawdę wysokie. Z jednej strony zależy im na szybkim dojeździe na uczelnię, do pracy czy do miejsc, w których mogą spotkać się ze znajomymi i skorzystać z dostępnych atrakcji, takich jak kina, kluby, kawiarnie.


Z drugiej jednak strony, intensywne życie budzi potrzebę relaksu w komfortowych warunkach. Cisza jest także niezbędna przed sesją, kiedy każdego studenta czeka przeglądanie notatek i przygotowywanie się do egzaminów. Świetnym rozwiązaniem dla młodych ludzi może okazać się mieszkanie pod Warszawą, np. w Grodzisku Mazowieckim na Osiedlu Platinum. Jest to pierwsza taka inwestycja w gminie. Oferowane mieszkania są w stanie deweloperskim, dzięki czemu każdy może urządzić własny kąt zgodnie z marzeniami. Deweloper przewidział różne potrzeby przyszłych mieszkańców i zapewnił lokale o rozmaitych metrażach (od 25 do ponad 80 m²).

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mieszkaniach pod Warszawą, zapraszamy do kontaktu.