Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Czy mała łazienka w domu to duży problem?

« Przejdź do listy postów

W większości mieszkań w bloku, to właśnie łazienka stanowi pomieszczenie o najmniejszej powierzchni. Kupując na przykład trzypokojowe lokum w wielorodzinnym budynku o średniej wielkości, bardzo rzadko zdarza się tak, że miejsca na łazienkę jest więcej niż na przykład na przedpokój, czy kuchnię. Nawet w przypadku większych mieszkań rynku pierwotnego, przykładów na duże i przestronne łazienki jest niezwykle mało. Ze względu na to, że większość z nas mieszka w blokach od zawsze, mała łazienka nie sprawia nam tak dużego problemu. My namawiamy tym samym do polubienia tego pomieszczenia oraz jego drobnej wakacyjnej reorganizacji.

Prysznic zamiast wanny - w nowym mieszkaniu

Dla wszystkich tych, dla których łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, może być nieco trudniej rozstać się z dużą i wygodną wanną. Miejsce, które bezsprzecznie odpowiada za relaks i regenerację, można jednak śmiało zastąpić mniejszym brodzikiem z kabiną prysznicową. Alternatywą dla lubiących wodną regenerację mogą być baterie prysznicowe ze specjalnym panelem odpowiadającym za hydromasaż. Obecnie wraca również moda na montowanie brodzików bez kabiny, a jedynie z przesuwaną zasłoną. Odsłonięta zasłona na czas pomiędzy korzystaniem z prysznica, zapewni dodatkową wolną przestrzeń. Aby nie wygradzać kolejnego podziału w łazience, warto ją odsłonić pozostawić pustą przestrzeń.

Podwieszany sedes zamiast stojącego

toaleta w mieszkaniu - oferta developera

Źródło zdjęcia: https://pl.pinterest.com/pin/ 531495193507075810/

To rozwiązanie zapewni brak kontaktu miski ustępowej z podłożem. Bidet lub sedes jest wówczas montowany na specjalnym ściennym stelażu, a w rezultacie zapewnia wolną przestrzeń pod sobą i łatwiejszy dostęp w trakcie mycia podłogi. Całą instalację w postaci stelaża montowanego w ścianie warto dodatkowo obudować płytą kartonowo-gipsową, która zapewni jego ochronę przy jednoczesnym eleganckim wyglądzie całej konstrukcji. Taki pomysł będzie wówczas bardzo atrakcyjną alternatywą, jeśli chcemy zyskać dodatkową półkę. Stanie się tak wtedy, kiedy instalacja nie zostanie obudowana do samego sufitu.

Optyczne powiększenie

mieszkania oferta developera - toaleta

Źródło zdjęcia: https://pl.pinterest.com/pin/ 570409109037840972/

Za optyczne powiększenie naszej łazienki bezdyskusyjnie odpowie lustro. Większa powierzchnia w pomieszczeniu, to obecność dużego, zamontowane tuż nad umywalką, zwierciadła. Nie tylko pozwoli nam ono przejrzeć się w nim niemal w całości, ale odbije w sobie także obraz i pozwoli skutecznie oszukać oko. W małej łazience warto również dodać luksfery oraz wszystkie przezroczyste i półprzezroczyste elementy, które również odpowiedzą za powiększenie. Elementami, które zdecydowanie nie pomogą nam podczas próby zyskania większej ilości miejsca w łazience, będą zbyt duże kafle lub za duże obrazy z nich ułożone. Pamiętajcie na koniec, że łazienka lubi jasne barwy.

Większość mieszkań, które znajdują się w wybudowanych inwestycjach warszawskiego developera AS BUD-PROF są wyposażone w dość przestronne łazienki. Dla mieszkańców lokali mieszkalnych Osiedla Platinum oraz piaseczyńskiego osiedla Kwiaty Polskie, którzy nie mają aż tak dużo szczęścia, odpowiednia aranżacja łazienki nie powinna sprawiać żadnego problemu. Odrobinę kreatywności i pomoc z naszej strony może zapewnić doskonały efekt, a co najważniejsze zapewnić więcej miejsca w łazience.

 

Dasz się namówić na wypróbowanie, któregoś z naszych pomysłów?