Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Chłodne wnętrza latem - jak to zrobić?

« Przejdź do listy postów

Lato jest doskonałym czasem na to, żeby wprowadzić do swojego mieszkania nieco więcej ochłody. Nie chodzi nam jedynie o udoskonalanie systemów klimatyzacyjnych. Sprawdź, czy za pomocą pędzla, jasnych dodatków i dodatków da się ochłodzić upalne lato, także w Twoim nowym mieszkaniu pod Warszawą?

Odpowiedni dobór kolorów

Latem w naszym mieszkaniu powinny przeważać chłodne barwy. Wnętrza zaaranżowane w takich kolorach przypominać będą o świeżym nadmorskim powietrzu i chłodnym klimacie Północy, a  w naszym mieszkaniu stworzą orzeźwiającą atmosferę. Najważniejszym elementem aranżacji nowego mieszkania zakupionego od developera jest wybór koloru ścian. Polecane są kolory takie, jak:

Błękitny to kolor, który naprawdę uspokaja, wprawia nas w zamyślenie, umożliwia zwolnienie tempa, a przy tym wygląda niezwykle świeżo.

Turkusowy, w połączeniu z bielą tworzą w mieszkaniu bardzo chłodną atmosferę. To uniwersalne i nowoczesne zestawienie kolorów, które sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu.

Miętowy jest barwą, która potrafi wprowadzić powiew świeżości do mieszkania. Świetnie sprawdza się także jako kolor dodatków.

Biały sprawia wrażenie zimna, chłodu i nierozerwalnie kojarzy nam się z mroźnym śniegiem.

Pastelowy - takie delikatne i neutralne barwy tworzą bardzo stonowane wnętrza. Wprowadzają w pomieszczeniu ciszę, ład i łagodność, dzięki czemu znakomicie nadają się dla wypoczynku.

Jasny odcień szarości może prezentować różne odcienie szarości. Te barwy były i nadal są bardzo modne. Połączenie szarych odcieni dodaje aranżacji głębi i optycznie powiększa pomieszczenie.

Jasne mieszkanie z turkusowymi ścianami - blog - AS BUD-PROF

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/409053578637275212/

Jasne mieszkanie z szarymi ścianami - blog - AS BUD-PROF

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/304978205998314363/

Jasne mieszkanie z białymi ścianami - blog - AS BUD-PROF

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/16395986121508043/

Chłodniejsza atmosfera

Czy oprócz jasnych barw na ścianach można upalne powietrze jakoś ochłodzić? Oczywiście! Mamy dla Ciebie jeszcze kilka wskazówek na to, jak inaczej niż dekoracyjnie, poradzić sobie z upałami:

Nieoceniony cień
Warto ograniczyć dostęp światła do wnętrza mieszkania, czyli wprowadzamy zasłony. Najlepiej sprawdzą się żaluzje lub zewnętrzne rolety. Świetnie sprawdzą się także rolety montowane wewnątrz (można je założyć także samodzielnie) ze specjalną powłoką odbijającą promienie słoneczne. Oczywiście, nie musisz wykorzystywać jedynie tych gęsto tkanych, jasne i lżejsze zasłony także potrafią zatrzymać fale gorąca. Rozgrzanego powietrza nie wpuszczą też markizy montowane na balkonie lub tarasie.

Wietrzenie pomieszczeń
Pomieszczenia oczywiście należy wietrzyć, ale nie róbmy tego w ciągu dnia. Niepotrzebnie ułatwimy tylko gorącemu powietrzu dostęp do naszego mieszkania. Okna otwierajmy wieczorem, gdy temperatura osiągnie zdecydowanie niższa wartość.

Elektryczność
Wszelkiego rodzaju gadżety elektryczne, komputery, telewizory, a nawet żarówki generują dużo ciepła, dlatego, w miarę możliwości, wyłączajmy je, kiedy nie musimy ich używać. Nie dość, że oszczędzamy energię, to jeszcze skutecznie obniżamy temperaturę w mieszkaniu i dajemy sobie możliwość na wieczory z książką, na przykład na balkonie.

Wentylatory
Dobrym i szybkim sposobem na schłodzenie mieszkania są wentylatory. Wprowadzają one powietrze w ruch tworząc, tzw. "kontrolowany przeciąg".

Rolety na ochłodę mieszkania - blog - AS BUD-PROF

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/274790014743706798/

Markizy na ochłodę mieszkania - blog - AS BUD-PROF

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/345088390170229078/

Wieczór na balkonie - blog - AS BUD-PROF

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/390616967662469973/

Dodatki

Jasne zasłony na ochłodę mieszkania - artykuł blogowy - AS BUD-PROF

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/11892386495456563/

W okresie upałów najlepiej zadbać o to, by otaczały nas dodatki w jasnych kolorach. Warto schować na jakiś czas ciemne zasłony, narzuty czy poduszki. Jasne kolory mniej się nagrzewają i zwyczajnie odbijają promienie słoneczne. Ciemne zaś je przyciągają i gromadzą w sobie ciepło. Jeśli Twoja kanapa jest ciemna przykryj ją białym, zwiewnym prześcieradłem. Z ciemnymi krzesłami poradzą sobie jasne pokrowce. Czarne, granatowe i brązowe obszerne zasłony zamień na lekkie i błękitne firany. Najważniejsze jest to, aby materiał, którego używasz dawał wrażenie lekkości i nie drażnił skóry.

Dla każdego, kto zdecyduje się na odrobinę ochłody w swoim dopiero co zakupionym, nowym mieszkaniu, serdecznie namawiamy do skorzystania z kilku proponowanych przez nas pomysłów. Jeśli jednak dopiero co planujesz zakup nowego lokum, zapraszamy do zapoznania się także z wakacyjną ofertą mieszkań Osiedla Platinum w Grodzisku Mazowiecim!

Odwiedziłeś już naszą zakładkę kontakt?