Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Bezpieczne mieszkanie dla seniora – jak je urządzić?

« Przejdź do listy postów

Deweloperzy mieszkań, rozpoczynjący budowę kolejnych inwestycji, ze swoją ofertą najczęściej starają się trafić do młodych, pracujących ludzi. To właśnie tej grupie osób w głównej mierze przedstawiane są również pomysły i inspiracje dotyczące aranżacji mieszkania kupionego w stanie deweloperskim. Nie da się jednak ukryć, że sporą część Polaków stanowią seniorzy oraz osoby w wieku przedemerytalnym lub emerytalnym -dopasowanie wnętrz do potrzeb tej grupy osób jest niemniejszym i nie mniej ważnym wyzwaniem, co dla czteroosobowej rodziny! Jak więc urządzić mieszkanie dla seniora, aby było komfortowe i przede wszystkim bezpieczne?

Nie samo mieszkanie, ale również inwestycja! Sprawdź ofertę deweloperów

Mieszkanie dla osoby starszej powinno być usytuowane w bloku z windą, a jeśli takowy go nie posiada – na możliwie najniższym piętrze, najlepiej na parterze. Wiele osób starszych boryka się ze schorzeniami, które uniemożliwiają im swobodne przemieszczanie się, a przecież dostanie się do własnego mieszkania powinno być najprostsze! Rozwinięta infrastruktura budynków mieszkalnych to cecha szczególna inwestycji dewelopera AS-BUD PROF. Jednym z nich jest Osiedle Platinum – położone w malowniczym Grodzisku Mazowieckim zapewni seniorom spokój i prawdziwy życiowy azyl.

Detale budują komfort – nie zapomnij o nich urządzając mieszkanie dla seniora

mieszkanie dla osoby starszej - oferta dewelopera Grodzisk Mazowiecki

Urządzając mieszkanie dla seniora, należy zwrócić uwagę na kilka szczególnych elementów, na które nie zwrócilibyście uwagi, przygotowując mieszkanie dla osoby młodej i aktywnej.


Niezwykle ważne jest umieszczenie szafek i półek na optymalnej wysokości, która nie będzie wymagała od osoby starszej nadmiernego schylania się lub „wspinania”. Najpotrzebniejsze i najczęściej używane rzeczy powinny być w zasięgu ręki. Z tego też względu warto zamontować szafy modułowe z dodatkową możliwością składania lub wysuwania niektórych elementów. Używane tylko do konkretnych celów zapewnią należyte bezpieczeństwo i wygodę, a w codziennym życiu nie ograniczą powierzchni użytkowej.

Ponadto, kolejną niezwykle ważną kwestią podczas urządzania mieszkania kupionego w stanie deweloperskim dla seniora są detale, od których zależał będzie komfort użytkowania i poruszania się po własnym M. Należy do nich m.in. zastosowanie odpowiedniej szerokości drzwi (optymalnie 80 cm) oraz usunięcie wszelkich progów mogących sprawiać w przyszłości utrudnienia. Dodatkowym ułatwieniem będą również drążki zamocowane przy ścianach (szczególnie ważne dla osób mających problemy z poruszaniem się) i w łazience, w której najlepszym rozwiązaniem jest montaż kabiny prysznicowej. Kabina bez progów, wzbogacona o wspomniane drążki do wstawania i stabilny stołek zapewni bezpieczeństwo, które jest szczególnie ważne na śliskiej powierzchni, na której nietrudno o wypadek.

Urządzając mieszkanie dla seniora, staraj się zachować również jak najwięcej swobodnej przestrzeni do poruszania się – w korytarz postaw jedynie niezbędną na buty szafkę i wieszak na ubrania. Takie zabiegi pomogą nie tylko lepiej zorganizować codzienne życie, ale także pozwolą uniknąć składowania niepotrzebnych rzeczy.