Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Aranżacja mieszkania w stylu loft

« Przejdź do listy postów

Lofty są przecież przerobionymi na użyteczność mieszkalną poddaszami starych budynków poprzemysłowych. Ze względu na to, że na początku tego wieku, kiedy owe pomieszczenia powstawały, cegła, a więc podstawowy surowiec budowlany był całkowicie widoczny. W tak zaaranżowanych wnętrzach ściany są zatem bogate w ten rudawy materiał. Pomimo tego, że w nowych lokalach mieszkalnych cegły na ścianach nie widać, dla przypomnienia wyglądu niemal wszystkich przemysłowych miast tamtych lat, prezentujemy kilka podstawowych zasad świadczących o tym, jak odpowiednio uzyskać wnętrze w stylu: loft.

Wszędobylska cegła

Rudawy kolor tego materiału od razu kojarzy nam się z czymś bardzo statycznym, wytrzymałym, ale także odrobinę surowym i ociosanym. Jak wspomnieliśmy i jak powszechnie wiadomo, materiał ten, to jeden z dominujących surowców przeznaczonych do zabudowy miast fabrycznych. Obecnie moda na podkreślenie zamiłowania do industrializmu powraca, a co za tym idzie coraz więcej z nas pragnie podkreślić niebywały charakter większości przemysłowych regionów naszego państwa. Jeśli jesteś znudzony poprzednią stylistyką Twojego starego mieszkania, przygotuj się na nową aranżację lokalu mieszkalnego zakupionego na rynku pierwotnym. Jeśli od zawsze uwielbiałeś kamienice, przestronne pomieszczenia pofabryczne, a atmosfera starych muzeów od zawsze przyprawiała Cię o dreszcze, wymień tapety lub kolorowe farby na prawdziwą cegłę. W dobie dostępności do wielu udogodnień przemysłowych, istnieje specjalna, cieńsza odmiana, która doskonale nadaje się do położenia na każdą ścianę. Efekt z pewnością będzie doskonały i zachwyci Twoich gości.

Mieszkanie z cegły - blog - AS BUD - PROF

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/285134220137041411/

Przestronne pokoje, więcej miejsca

Przestronne pokoje w stylu loft - blog - AS BUD-PROF

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/483925922442157611/

Inspirowana wyglądem hal produkcyjnych w fabrykach, stylistyka loftowa bazuje na dużych przestrzeniach. Oprócz wyżej opisanej cegły na ścianach, kolejnym elementem, który jednoznacznie powiąże wygląd naszego mieszkania ze stylistyką rodem z poprzemysłowych wnętrz, są połączone pokoje, duże salony i wysokie sufity. Wszyscy mieszkańcy osiedla Kwiaty Polskie posiadają odpowiednio przygotowane lokale mieszkalne, bo każdy salon mieszkań developera AS BUD-PROF jest od razu połączony z aneksem kuchennym. Wszystkie przygotowane przez nas mieszkania zatem doskonale wpisują się w najnowocześniejszy zamysł aranżacyjny i  odpowiadają potrzebom na aranżację mieszkania, także w stylu industrialnym i loftowym.

Surowy minimalizm

Minimalistyczne mieszkanie - blog - AS BUD-PROF

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/45458277466743586/

Loft, czyli lokale mieszkalne przerobione z pomieszczeń pofabrycznych, swoją historią sięgają nawet początku ubiegłego stulecia. To właśnie na nowojorskim Manhatanie po raz pierwszy dopuszczono się zmiany aranżacji lokalu przeznaczonego na zakład przemysłowy, na miejsce do zamieszkania. Znajdująca się wówczas w tamtym miejscu firma produkująca tkaniny,szkło i porcelanę opuściła swoją siedzibę. Niedługo potem lokalni artyści założyli w tym miejscu swoją pracownię. Ze względu na przestronność budynku, twórcy zorganizowali w tamtych miejscu także swoją galerię, aż w końcu całoroczne mieszkanie.

To działanie amerykańskich młodych twórców dało początek działaniom wielu późniejszym artystom, i nie tylko. Nawet znany grafik i malarz Andy Warhol nazwał swoją loftową siedzibę - „Fabryką”. To, co obecnie zachwyca większość nowych nabywców mieszkań, to połączenie elementów bieli, szarości, czerwieni z domieszką naturalnej zieleni. To wnętrza, które z pewnością nie są przeładowane ilością dodatków i kolorów. Podkreślenie surowego charakteru wnętrza zapewni możliwość wyeksponowania fragmentów rur lub instalacji eletrycznych, dopasowania lamp bogatych jedynie w żarówkę lub z siatkami i metalowymi kloszami. Zrezygnuj również z wszelkich drewnianych mebli oraz dodatków na rzecz metalowych ram, kszeseł i szafek.

 

Warto zaznaczyć, że powracająca moda na cegłę, stal oraz szkło tak charakterystyczne dla loftowych przestronnych wnętrz, nie tylko nadają się na pomieszczenia kojarzone jedynie z pracownią artystyczną. Trend na minimalizm i surowość wystroju od jakiegoś czasu przenosi się także na zwykłe mieszkania, nawet na nowych osiedlach. My, jako warszawski developer, który stawia na nowoczesność, serdecznie namawiamy do innowacji w aranżacji Waszych mieszkań i serdecznie polecamy wypróbować te elementy miejskiego loftowego industrializmu.

 

Skontaktuj się z nami i przekonaj się, że mieszkania na osiedlu Kwiaty Polskie w Piasecznie spelnią Twoje oczekiwania!