Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki
Osiedle Kwiaty Polskie Piaseczno

Andrzejkowe przepowiednie z wykorzystaniem elementów mieszkania

« Przejdź do listy postów

Wieczór andrzejkowy w naszym mieszkaniu - blog Developera AS BUD-PROF

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/ 341007003020449996/

Listopad to miesiąc, w którym zdecydowanie częściej zostajemy w domu. Wieczorne spacery i spotkania na mieście zastępujemy kanapowymi przyjęciami w naszym mieszkaniu, pod miękkimi kocami, w towarzystwie aromatycznych świeczek. Dlatego tak ważnym jest, aby czuć się dobrze we własnych „czterech kątach”.

 

Doskonale wie o tym AS BUD-PROF – Developer, który projektuje swoje mieszkania tak, by maksymalnie zaspokajały wymagania praktyczne i estetyczne przyszłych właścicieli.  I chociaż wieczór z pilotem i herbatą brzmi kusząco, to należy urozmaicać wolny czas. Idealną okazją do tego są różnego rodzaju święta, także te małe. 

 

Na skraju listopada,w nocy z 29 na 30, wypadają Andrzejki. Dla jednych jest to ostatni dzień zabawy przed adwentem, dla drugich wieczór wróżb i magii. My proponujemy, aby niezależnie od wierzeń, postawić na noc pełną śmiechu i zabaw niekoniecznie o mistycznym zabarwieniu. Miejscem, które doskonale nadaje się na takie działania jest zacisze Twojego nowego mieszkania.

 

Każdy z nas zna przelewanie wosku przez klucz i odczytywanie naszej przyszłość z tego, co ukształtowało się na wodzie. My znaleźliśmy dla was trzy alternatywne wróżby, które wykonamy z przedmiotów znalezionych właśnie w Twoim mieszkaniu.

Owocowe wróżby

To bardzo prosta zabawa, do której nie potrzebujemy żadnych specjalnych gadżetów. Wystarczą opaska na oczy, głęboki pojemnik i dowolne owoce. Mogą to być zarówno owoce popularne w Polsce (śliwki, jabłka, gruszki, pomarańcze, mandarynki), jak i te bardziej egzotyczne. Do tych drugich potrzebna będzie dodatkowo odrobina kreatywności. Schemat zabawy:


Z zasłoniętymi oczami wybieramy jeden owoc, bez uprzedniego dotykania pozostałych. Liczy się tylko pierwszy wybór. To jaki owoc wybraliśmy, powie co czeka nas w życiu uczuciowym.

 

I tak kolejno:

 

 • śliwka – przez rok nie znajdziemy partnera;
 • cytryna – liczne kryzysy w związku;
 • jabłko – szczęśliwe życie uczuciowe;
 • pomarańcza – szybkie odnalezienie miłości;
 • mandarynka - brak ustatkowania;
 • gruszka – powiększenie rodziny.


Przy niecodziennych owocach musimy użyć naszej fantazji i samodzielnie wymyślić przepowiednie. To miejsce na Waszą kreatywność!

Świeczki na wodzie

Do tej wróżby potrzebujemy świeczek tea-light i miski z wodą. 

 

Dwie zapalone świeczki kładziemy na wodzie. Jeśli się zetkną, wróży to wielką spełnioną miłość lub ślub. Ci, którzy z utęsknieniem czekają na miłość, często dmuchają na świece, by zmienić ich kurs. Należy jednak pamiętać, że przypadkowo zgaszony ogień zwiastuje pecha!

Kleksy

Do tej zabawy potrzebujemy kartki papieru i atrament, wodnistą farbę, bądź inną ciecz barwiącą.


Na kartce puszczamy kilka kropli i składamy ją na pół. Kształt, który nam się ukaże, przepowie nam przyszłość.


Najczęściej występującymi kształtami są:

 

 • Człowiek –poznanie kogoś wyjątkowego;
 • Łódź – kłopoty;
 • Pojazd – wiele problemów życiowych;
 • Zamek – oddalenie się od bliskich;
 • Ptak – brak wyjątkowej osoby;
 • Dłoń – pomoc przyjaciół.

Andrzejkowe mieszkanie

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/ 479281585325578479/

Oprócz przygotowania pomysłów na wróżby, warto zadbać o wystrój naszego mieszkania. Przy stwarzaniu andrzejkowego klimatu idealnie sprawdzą się ciemne tkaniny w oknach bądź zarzucone na lampy, świece, kadzidła, kule do wróżb, liście zebrane w parkach, np. w tym nieopodal Osiedla Platinum w Grodzisku Mazowieckim, i wszystko to, co kojarzy nam się ze światem magii. Odpowiednia dekoracja pozwoli nam poczuć wyjątkowość nocy, a przystrajanie mieszkania, samo w sobie, przyniesie dużo rozrywki.

 

Chociaż zazwyczaj jesteśmy sceptycznie nastawieni do przepowiedni i wróżb, to zarówno dzieci jak i dorośli z podobnym zapałem udzielają się w zabawie, dlatego też warto poświęcić chwilę na przygotowania. Jesienne i zimowe wieczory mogą być przyjemne; to tylko zależy od nas. Dbanie o przytulny klimat w mieszkaniu poprawia nastroje i zapobiega jesiennym depresjom, bo w pięknym mieszkaniu zawsze rodzą się piękne wspomnienia. Dla tych, którzy poszukują swojego magicznego konta, budujemy osiedla położone w malowniczych miejscowościach blisko Warszawy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą AS BUD-PROF na naszej stronie. Być może to właśnie na naszych osiedlach spełni się Wasza wywróżona przyszłość!